Aktualności

Rozpoczną rok z Siarką

Tenisistki stołowe Dojlid Białystok w niedzielę (godz. 16) rozpoczną rundę rewanżową ekstraklasy. Podlasianki zmierzą się na wyjeździe z utytułowaną Siarką Tarnobrzeg.
 
Zawodniczki Dojlid ostatni mecz w 2019 roku rozegrały 30 listopada. Białostoczanki przegrały 0:3 w Częstochowie z miejscowym AZS Bebetto. Porażka ta nie zamazała jednak bardzo dobrej rundy w wykonaniu beniaminka, który pierwszą część sezonu zakończył na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Dojlidy potwierdziły swoją dominację w regionie, zwyciężając oba spotkania derbowe: z ATS east rent Białystok 3:2 oraz AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 3:0. Trzecie zwycięstwo w tym sezonie nasze zawodniczki odniosły w Krakowie, gdzie pokonały miejscową Bronowiankę 3:1. Do swojego dorobku dorzuciły również jedno oczko w wyjazdowym meczu z GLKS Scanią Nadarzyn (3:2).
 
- Liczymy, że runda rewanżowa będzie równie udana, a może nawet lepsza - mówi menadżer klubu, Piotr Anchim. - Cel naszego zespołu w tych rozgrywkach się nie zmienia. Chcemy się utrzymać, a przy tym stawiać na naszą młodzież.
 
Podopieczne Tatiany Dołgonosowej rywalizację w nowym roku zaczną od starcia z aktualnymi mistrzyniami Polski i triumfatorkami ostatniej edycji Ligi Mistrzów - Siarką Tarnobrzeg.
 
- Kadra zespołu z Tarnobrzeg to w tej chwili absolutna światowa czołówka. Aby być świadomym, z kim mamy do czyniania, wystarczy spojrzeć w statystyki. Siarka wygrała wszystkie mecze w sezonie. Dotyczy to zarówno spotkań rozegranych w ekstraklasie, jak również meczów w Lidze Mistrzyń. To absolutnie nie jest przypadek - przekonuje Anchim. - Nie robimy wielkich nadziei związanych z tym meczem. Dla nas będzie to kolejna wspaniała nauka, która ma zaprocentować w przyszłości.
 
Dojlidy nie zagrają w Tarnobrzegu w optymalnym składzie. Zabraknie Katarzyny Grzybowskiej-Franc, Chinki Yuhan Ma i Białorusinki Darii Kisiel. Na występ będą mogły liczyć młode zawodniczki, które w tym sezonie nie mają wielu okazji do zaprezentowania się trenerce.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: