Aktualności

Przegonili Pogoń

Tenisiści Dojlid Białystok zwycięstwem 3:0 we własnej hali z Poltarex Pogoń Lębork zakończyli pierwszą rundę Lotto Superligi. Dzięki temu nasza drużyna spędzi przerwę na szóstym miejscu w tabeli.
 
Przed meczem wszyscy w klubie podkreślali jak ważne jest to starcie. Wynik tej konfrontacji może mieć bowiem bardzo duże znaczenie w kontekście walki o miejsce w play-off na koniec sezonu. Po porażce na wyjeździe z Polonią Bytom 0:3 białostoczanie wypadli z górnej połowy tabeli. Jak się okazało, była to chwilowa nieobecność w gronie najlepszych drużyn. W sobotę Dojlidy zrehabilitowały się za to niepowodzenie i zasłużenie ograły zespół z Lęborka.
 
- Nie był to wybitny mecz w naszym wykonaniu, ale najważniejsze są punkty - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim. - Mamy szóste miejsce i dobrą pozycję do ataku. Zrealizowaliśmy już jakiś cel w tym sezonie. Chcieliśmy być w czołowej szóstce po pierwszej rundzie i to się udało. W rundzie rewanżowej nie będziemy już patrzeć w dół. Możemy się w pełni skupić na walce o utrzymanie tej pozycji.
 
Triumf Podlasian nie miał jednego bohatera, bowiem wszyscy zawodnicy bardzo dobrze wywiązali się ze swojego zadania. Marsz po wygraną rozpoczął Yongyin Li. Chińczyk w meczu otwarcia pokonał Marka Prądzińskiego 3:1. Co prawda początek należał do tenisisty Pogoni, który wygrał premierowego seta 11:9. W pozostałych partiach lider Dojlid nie zostawił jednak żadnych złudzeń rywalowi, zwyciężając do 5, 7 i 6.
 
Znacznie więcej emocji było w drugim pojedynku, w którym Wang Zeng Yi zmierzył się z Adamem Doszem. Zawodnik z Lęborka postawił bardzo trudne warunki grającemu trenerowi Dojlid, który potrzebował pięciu setów do roztrzygnięcia tego meczu na swoją korzyść. Dosz prowadził już w tym spotkaniu 2:0, ale wtedy nastąpiło wielkie przebudzenie Wandżiego. Nasz najbardziej doświadczony zawodnik pokazał ogromną wolę walki i odwrócił losy meczu. Kluczowa okazał się trzecia odsłona, wygrana przez niego 11:4. Rywal zaczął popełniać błędy, co było wodą na młyn dla kapitana białostockiego zespołu, który przypieczętował zwycięstwo w dwóch pozostałych partiach (wygranych 11:5).
 
Dzieła zniszczenia dokończył Przemysław Walaszek, który końcówkę rundy może zaliczyć do udanych. Pierwsze przełamanie 19-latka nastąpiło w spotkaniu z AZS Balta Gdańsk. Wówczas grając w deblu z Wang Zeng Yi zapewnił cenną wygraną 3:2. W niedzielę dołożył wreszcie indywidualne zwycięstwo, pokonując Bogusława Koszyka 3:2.
 
Tenisiści Dojlid do gry o ligowe punkty wrócą za miesiąc. Dokładnie 9 stycznia w pierwszym meczu rundy rewanżowej zmierzą się na wyjeździe z AZS Politechniką Rzeszów.
 
W trakcie meczu Przewodniczący Rady Miasta Białystok Łukasz Prokorym oraz Radna Miasta Jowita Chudzik przekazali naszemu klubowi czek na promocję miasta.
 
 
Dojlidy Białystok - Poltarex Pogoń Lębork 3:0.
Yongyin Li - Marek Prądziński 3:1 (9:11, 11:5, 11:7, 11:6);
Wang Zeng Yi - Adam Dosz 3:2 (9:11, 10:12, 11:4, 11:5, 11:5);
Przemysław Walaszek - Bogusław Koszyk 3:2 (11:8, 8:11, 13:15, 11:4, 11:6).
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: