Aktualności

Zakończyć rundę zwycięstwem

Tenisiści stołowi Dojlid Białystok w niedzielę (godz. 16) rozegrają ostatni mecz pierwszej rundy tego sezonu Lotto Superligi. Nasza drużyna zmierzy się u siebie z Poltarex Pogoń Lębork.
 
W ostatniej kolejce Podlasianie przegrali na wyjeździe z Polonią Bytom 0:3. Była to szósta przegrana białostockiego zespołu w obecnych rozgrywkach. Po tej porażce Dojlidy straciły miejsce w czołowej szóstce Lotto Superligi.
 
- Trzeba przyznać, że w tym spotkaniu nie trafiliśmy z ustawieniem. Antonin Gavlas wyraźnie nie leży Yongyin Li, tak samo jak Siu Hang nie jest idealnym rywalem dla Wandżiego. Gdyby kolejność przeciwników była odwrotna, moglibyśmy powalczyć o coś więcej. A tak byliśmy bezradni i zasłużenie przegraliśmy z Polonią. To już jest jednak historia - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
Więcej powodów do radości po ostatnim meczu mają zawodnicy Pogoni Lębork. Najbliższy rywal Dojlid w minioną niedzielę pokonał 3:1 outsidera tabeli - Wartę Kostrzyn. To zwycięstwo nie zmieniło jednak sytuacji w tabeli tego zespołu, który z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje 11. miejsce. W tym sezonie w barwach Pogoni występują Marek Prądziński, Bogusław Koszyk i Adam Dosz.
 
- Tabela nie do końca oddaje potencjał Pogoni. Spodziewamy się, że do Białegostoku przyjedzie groźny rywal, który nie odda nam punktów za darmo - twierdzi Anchim. - Mamy jednak coś do udowodnienia naszym kibicom. Chcemy w dobrym stylu zakończyć tę rundę. Zwycięstwo sprawi, że będzie nam się milej pracować w tej przerwie.
 
Warto pofatygować się w niedzielę do hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca 26 nie tylko ze względu na sportowe emocje. Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody dla publiczności, które zostaną rozlosowane w trakcie meczu. Dojlidy chcą, aby tego typu niespodzianki na stałe wpisały się do programu każdego meczu.
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: