Aktualności

Runda pod znakiem dominacji w regionie

Tenisistki Dojlid Białystok w sobotę zakończyły pierwszą rundę sezonu ekstraklasy. To idealny moment, aby podsumować dokonania podlaskiego zespołu na półmetku tych rozgrywek.
 
Dla białostockich tenisistek to debiutancki sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek Dojlidy typowane były jako jeden z głównych kandydatów do spadku. Tymczasem młody zespół z Julią Jackowską, Michaliną Górską i Darią Kisiel, wspierany przez doświadczoną Katarzynę Grzybowską-Franc, sprawił niespodziankę i dostarczył kibicom sporo emocji. O potencjale tej drużyny przekonało się kilka bardziej utytułowanych klubów.
 
W pierwszej rundzie Dojlidy potwierdziły swoją dominację w regionie. Białostoczanki wygrały przed własną publicznością dwa spotkania derbowe. Najpierw pokonały ATS east rent Białystok 3:2, a kilka tygodni później gładko rozprawiły się 3:0 z AZS PWSiP Metal-Technik Łomża.
 
- Derbowe wygrane smakują znakomicie. Tym bardziej, że zwycięstwa w tych potyczkach są bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie. Musimy zrobić wszystko, aby w drugiej rundzie utrzymać lepszy bilans bezpośrednich spotkań z tymi zespołami - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
Trzecie zwycięstwo w tym sezonie zawodniczki Dojlid odniosły w Krakowie, gdzie pokonały miejscową Bronowiankę 3:1. Do swojego dorobku dorzuciły również jedno oczko w wyjazdowym meczu z GLKS Scanią Nadarzyn (3:2). Ostatecznie licznik podlaskiego beniaminka zatrzymał się na dziewięciu punktach. Taki dorobek plasuje białostoczanki na siódmym miejscu w tabeli z bezpieczną przewagą nad zespołami pod kreską.
 
- Cel naszego zespołu w tych rozgrywkach się nie zmienia. Chcemy się utrzymać, a przy tym stawiać na naszą młodzież. Musimy jednak pamiętać, że liga jest w tym roku silna. Siłę wielu klubów stanowią zawodniczki z zagranicy, najczęśniej z Azji. My również mamy w odwodzie Chinkę, z której usług na pewno skorzystamy w kilku meczach rundy rewanżowej - zapewnia Anchim.
 
Do startu drugiej rundy rozgrywek pozostał miesiąc. Tenisistki Dojlid do gry o punkty wrócą dokładnie 4 stycznia. Podopieczne Tatiany Dołgonosowej zmierzą się wówczas z Siarką Tarnobrzeg.
 
Fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: