Aktualności

Wracają na tarczy

Tenisiści Dojlid Białystok w 10. kolejce Lotto Superligi przegrali na wyjeździe 0:3 z Polonią Bytom. Podlasianie stracili tym samym miejsce w czołowej szóstce ligowej tabeli.
 
Białostoczanie kilka dni przed niedzielną wyprawą pokonali 3:2 również w delegacji AZS AWFiS Balta Gdańsk. Było to pierwsze zwycięstwo zespołu po trzech kolejnych porażkach. Dojlidy w spotkaniu z Polonią celowały więc w drugą wygraną z rzędu, która umocniłaby ich pozycję w górnej części tabeli. Rywale z Bytomia szybko jednak zweryfikowali te plany.
 
Nawet Yongyin Li, który w tym sezonie przegrywa bardzo rzadko, nie zdołał wywalczyć dla Dojlid choćby jednego punktu. Chińczyk w drugim pojedynku gładko uległ 0:3 Antoninowi Gavlasowi. Tenisista Polonii zaprezentował agresywny styl gry, czym sprawił mnóstwo problemów naszemu liderowi. To, co definiuje Lio w obecnych rozgrywkach, to jego odporność psychiczna w trudnych sytuacjach. Niestety, w trzecim secie mając szansę na przedłużenie nadziei w tym spotkaniu, dał się rozpędzić przeciwnikowi i musiał uznać jego wyższość (12:10). Dwie poprzednie partie 19-latek przegrał do 9.
 
Białostoccy kibice mocno ściskali kciuki za zwycięstwo Li, bowiem w pojedynku otwierającym mecz kapitan Wang Zeng Yi przegrał 1:3 z Hang Siu Lam. Po dwóch porażkach na początku spotkania stało się jasne, że tylko cud może uchronić Dojlid przed wyjazdem z Bytomia bez zdobyczy punktowej. Tak się jednak nie stało. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował doświadczony Robert Floras, który zafundował lekcję Przemysławowi Walaszkowi, triumfując 3:0 (11:5, 11:8, 12:10).
 
Po tej porażce Dojlidy plasują się na siódmym miejscu w tabeli. Białostoczanie najbliższą okazję do rehabilitacji będą mieli w starciu u siebie z Pogonią Lębork (w niedzielę, 8 grudnia o godz. 18).
 
W ten weekend nie powojował sobie także żeński zespół, który przegrał 0:3 na wyjeździe z AZS Bebetto Częstochowa. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że białostoczanki pojechały na to spotkanie w bardzo okrojonym składzie, m.in. bez Katarzyny Grzybowskiej-Franc i Darii Kisiel. Walczące pod Jasną Górą Julia Filipowicz, Michalina Górska oraz Julia Jackowska nie były w stanie przeciwstawić się drużynie zaliczanej do wąskiego grona kandydatów do walki o medale.
 
Polonia Bytom - Dojlidy Białystok 3:0.
Hang Siu Lam  - Wang Zeng Yi 3:1 (11:6, 8:11, 11:5, 11:6);
Antonin Gavlas - Yongyin Li 3:0 (11:9, 11:9, 12:10);
Robert Floras - Przemysław Walaszek 3:0 (11:5, 11:8, 12:10).
 
AZS Bebetto Częstochowa - Dojlidy Białystok 3:0.
Tetyana Bilenko - Julia Filipowicz 3:0 (11:2, 11:1, 11:1);
Roksana Załomska - Michalina Górska 3:0 (11:3, 11:3, 11:1);
Sandra Wabik - Julia Jackowska 3:0 (11:4, 13:11, 11:4).
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: