Aktualności

Na ligowej karuzeli

Kolejny daleki wyjazd czeka w niedzielę tenisistów Dojlid Białystok. W 10. kolejce Lotto Superligi podlaski zespół zmierzy się z Polonią Bytom.
 
Jeszcze nie opadły do końca emocje po zwycięskim meczu z AZS AWFiS Balta Gdańsk 3:1, a białostoczanie muszą skupić się już na kolejnym wyzwaniu.
 
- Po wygranej łatwo o to zadbać. Na pewno ostatnie zwycięstwo nas bardzo cieszy - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim. - W spotkaniu z AZS pokazaliśmy charakter i wolę walki. Przegrywaliśmy 1:2, a jednak zdołaliśmy odwrócić losy pojedynku. Cieszy pierwsza wygrana w grze podwójnej oraz wkład w to zwycięstwo Przemysława Walaszka.
 
Białostoczanie zdają sobie sprawę, że teraz poprzeczka zawieszona będzie wyżej. Polonia Bytom z dorobkiem 13. punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli. Do będących na szóstej pozycji Dojlid traci tylko dwa oczka. Identycznie przedstawia się bilans obu zespołów, które w tym sezonie mają na koncie cztery zwycięstwa i pięć porażek. W ostatniej kolejce Polonia pokonała u siebie Pogoń Lębork 3:1.
 
- Z Polonią czeka nas trudniejsze wyzwanie, niż z gdańskimi adakemikami. Mimo że bytomianie są za nami to uważam, iż są poważnym kandydatem do gry w play-off. Dysponują stabilniejszym i mocniejszym składem niż my - twierdzi Anchim.
 
Polonia zaczynała rozgrywki w składzie: Robert Floras, Antonin Gavlas i Mateusz Gołębiowski. Ten ostatni w trakcie sezonu doznał ciężkiej kontuzji kolana, która wykluczy go z gry na dłużej. W miejsce Gołębiowskiego od niedawna gra urodzony w Hongkongu - Hang Siu Lam, który z powodzeniem radzi sobie w ekipie Polonii.
 
- Pamiętam go z występów w Warcie Kostrzyn. Był to sezon, w którym ten zespół żegnał się z ekstraklasą, choć Lam pozostawił po sobie rewelacyjne wrażenie. Po dwóch latach wrócił do gry w Polonii. Oglądaliśmy jego mecze i trzeba przyznać, że ma spore umiejętności. Nie boimy się jednak nikogo i będziemy walczyć - kończy Anchim.
 
Początek meczu w niedzielę o godz. 16. Z kolei w sobotę swoje spotkanie rozegra żeński zespół Dojlid, który zmierzy się na wyjeździe z AZS Bebetto Częstochowa.

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: