Aktualności

Dojlidy ponownie zwycięskie

Dobiegła końca zła seria tenisistów Dojlid. W 9. kolejce Lotto Superligi białostoczanie pokonali 3:2 na wyjeździe AZS AWFiS Balta Gdańsk.
 
Poprzednie zwycięstwo Podlasianie odnieśli 25 października (5. kolejka). Wówczas wygrali u siebie z Wartą Kostrzyn 3:1. Później doznali trzech porażek z rzędu i w efekcie wypadli poza pierwszą szóstkę w ligowej tabeli. W środę Dojlidy puściły w niepamięć ostatnie niepowodzenia, choć przełamanie nie przyszło wcale łatwo. 
 
Mecz zaczął się dla Dojlid bardzo dobrze, gdyż w pierwszym pojedynku Yongyin Li pokonał Mateusza Trokę 3:0. Chińczyk w barwach Dojlid niewielkie problemy miał tylko na początku pierwszej partii, kiedy rywal wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. W dalszej fazie coraz wyraźniej zaznaczała się przewaga naszego zawodnika, który zwyciężał w poszczególnych setach do 8, 5 i 7.
 
Wydawało się, że wymarzone otwarcie uskrzydli Wang Zeng Yi, który jako drugi zameldował się przy stole. W starciu z Patrykiem Chojnowskim kapitan Dojlid zdołał jednak urwać tylko jednego seta (6:11, 10:12, 11:7, 10:12). Po chwili sytuacja białostockiego zespołu skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy w kolejnym pojedynku Przemysław Walaszek uległ 0:3 Yu Khinhang.
 
Białostoczanie znów przekonali się jak wielkie znaczenie ma obecność w ich składzie Yongyina Li. 19-latek na każdym kroku udowadnia, że w tym sezonie urósł do roli niepodważalnego lidera zespołu. Aby przedłużyć szansę Dojlid w tym meczu Chińczyk musiał pokonać pogromcę Wandżiego - Patryka Chojnowskiego. Utytułowany tenisista AZS Gdańsk nie był łatwym kąskiem dla Lio, który przegrał premierową odsłonę 10:12. Na szczęście w dwóch kolejnych setach wrócił do kapitalnej gry i rozbił rywala 11:7 oraz 11:3.
 
O wyniku meczu zdecydowała więc gra deblowa, w której Przemysław Walaszek w parze z Wang Zeng Yi zmierzyli się z Mateuszem Troką i Yu Khynhang. Białostocki duet nie zawiódł i przypieczętował triumf Dojlid, pokonując rywali 2:1 (11:5, 13:11, 6:11).
 
Teraz przed białostoczanami wyjazd do Bytomia na mecz z Polonią. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 1 grudnia o godz. 16.
 
AZS AWFiS Balta Gdańsk - Dojlidy Białystok 2:3.
Mateusz Troka - Yongyin Li 0:3 (8:11, 5:11, 7:11);
Patryk Chojnowski - Wang Zeng Yi 3:1 (11:6, 12:10, 7:11, 12:10);
Yu Khinhang - Przemysław Walaszek 3:0 (11:8, 11:8, 11:7);
Patryk Chojnowski - Yongyin Li 1:2 (12:10, 7:11, 3:11);
Mateusz Troka/Yu Khinhang - Przemysław Walaszek/Wang Zeng Yi 1:2 (5:11, 13:11, 6:11).
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: