Aktualności

W GP Seniorów ze zmiennym szczęściem

Tenisistki i tenisiści Dojlid Białystok w miniony weekend rywalizowali w 2. Grand Prix Seniorów w Zawierciu.
 
W turnieju głównym kobiet w barwach białostockiego klubu wystąpiła Kamila Gryko. Nasza zawodniczka, po tym jak bez większych przeszków przebrnęła przez eliminację, zajęła czwarte miejsce w grupie 8., odnosząc jedno zwycięstwo i trzy porażki.
 
- Kamila miała szansę na lepszy bilans, ale pechowo przegrała piątego seta w meczu z Dominiką Wołowiec z Bronowianki Kraków. Mimo tego uważam, że jej występ to największy pozytyw tego turnieju - mówi trener Dojlid, Marcin Jarkowski.
 
Kamila zakończyła rywalizację meczem z Aleksandrą Osuch o miejsca 25-28. Reprezentantka Dojlid pewnie ograła zawodniczkę AUKS Trefl Zamość w trzech setach (11:4, 12:10, 11:7).
 
Pozostałym zawodniczkom Dojlid - Julii Jackowskiej i Michalinie Górskiej nie udało się awansować do turnieju głównego.
 
- Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że Julka nie czuła się tego dnia najlepiej fizycznie, natomiast Michalina trafiła do ciężkiej grupy - zauważa Jarkowski.
 
W turnieju głównym mężczyzn, podobnie jak w rywalizacji kobiet, również wystąpił jeden reprezentant naszego klubu. Jakub Chojnacki nie miał szczęścia w losowaniu i trafił do grupy 4., w której zmierzył się z Tomaszem Lewandowskim (Politechnika Rzeszów), Michałem Bańkoszem (niestaw. woj. DŚL), Damianem Węderlichem (Energa Toruń) oraz Robertem Jóźwiakiem (Lewart AGS Lubartów). W tym zestawieniu Kuba miał niewielkie szanse na równorzędną walkę o wysokie miejsca, czego potwierdzeniem były cztery porażki. Następnie w spotkaniu o miejsca 33-36 nasz tenisista uległ Jakubowi Polańskiemu 1:3 (11:8, 1:11, 3:11, 4:11).
 
Z kolei Przemysław Walaszek potknął się na ostatniej przeszkodzie w turnieju eliminacyjnym. 19-letni zawodnik Dojlid w pojedynku z tenisistą Kolping Frac Jarosław - Arturem Białkiem zdołał urwać seta.
 
- W tego typu turniejach często o wyniku decyduje szczęście. My tego szczęscia w losowaniu za dużo nie mieliśmy - ocenia szkoleniowiec Dojlid. - To trochę komplikuje sprawę. Jak wiadomo w tym roku w mistrzostwach Polski, które odbędą się w Białymstoku na przełomie lutego i marca, wystąpi 32 najlepszych tenisistów turnieju rangi Grand Prix oraz zwycięzcy wojewódzkich mistrzostw. Szanse na to, że znajdzie się w tym gronie Przemek, Kuba Chojnacki, Kamila i Julia są dość spore, ale wciąż nie stuprocentowe.
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: