Aktualności

Z mistrzem Polski bez sensacji

Po dwóch zwycięstwach z rzędu tenisiści Dojlid Białystok przegrali na wyjeździe z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki 0:3. Spotkanie z aktualnym mistrzem kraju zakończyło również znakomitą passę ośmiu kolejnych wygranych Yongyin Li.
 
Rewelacyjny w tym sezonie Chińczyk przed niedzielą wyprawą pozostawał niepokonany i po pięciu seriach gier był liderem indywidualnego rankingu Lotto Superligi. Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa 20-latek wreszcie jednak znalazł swojego pogromcę. Okazał się nim Czech - Pavel Sirucek, który pokonał Yongyin Li po czterosetowym boju 3:1. 
 
- Każda seria kiedyś się kończy. Nie mogę mieć pretensji do Lio, podobnie jak do Wandżiego i Przemka Walaszka. Wszyscy zaprezentowali się z dobrej strony, ale Bogoria ma w kadrze bardzo dobrych i doświadczonych zawodników. Mimo że wracamy do Białegostoku bez punktów, to absolutnie nie mamy prawa się wstydzić - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
Potyczka Yongyin Li przedzieliła występy wspomnianych Wang Zeng Yi i Przemysława Walaszka. Jako pierwszy przy stole zameldował się grający trener Dojlid, który zmierzył się Panagiotisem Gionisem. Od początku Wandżi dzielnie radził sobie z czołowym zawodnikiem mistrzów Polski. Wprawdzie przegrał pierwszego seta 9:11, ale w kolejnej partii doprowadził do wyrównania, oddając rywalowi tylko cztery punkty. To wyraźnie podrażniło ambicje Greka, który trzeciej i czwartej odsłonie zwyciężył odpowiednio do 6 i 3.
 
- Wandżi grał dobrze, miał odpowiednią taktykę i co najważniejsze ją realizował. W potyczkach z tak silnym przeciwnikiem potrzeba jednak nieszablonowych zagrać, czegoś ekstra i tego trochę zabrakło. Przegrał w dobrym stylu - opowiada Anchim.
 
To samo można powiedzieć o Walaszku, który musiał stawić czoła Markowi Badowskiemu. Potyczka zakończyła się zwycięstwem zawodnika gospodarzy 3:1. - Przemek ugrał seta, a mógł nawet powalczyć o coś więcej. Zagrał naprawdę nieźle - kontynuuje menadżer białostockiego klubu.
 
Dojlidy po tej porażce z spadły na szóste miejsce w tabeli. Kolejny mecz białostoczanie rozegrają 8 listopada, kiedy podejmą aktualnego lidera rozgrywek - Dekorglass Działdowo.  
 
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Dojlidy Białystok 3:0.
Panagiotis Gionis - Wang Zeng Yi 3:1 (11:9, 4:11, 11:6, 11:3);
Pavel Sirucek - Yongyin Li 3:1 (11:6, 10:12, 13:11, 11:6);
Marek Badowski - Przemysław Walaszek 3:1 (11:1, 14:16, 11:9, 11:7).
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: