Aktualności

Zgodnie z planem

Tenisiści Dojlid Białystok odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu w Lotto Superlidze, pokonując w 5. kolejce u siebie Wartę Kostrzyn 3:1.
 
Białostoczanie nie zawiedli swoich kibiców i dość pewnie ograli ostatni zespół w tabeli. Potrzebowali do tego niespełna dwóch godzin. Po raz kolejny doskonałą formę pokazał Chińczyk - Yongyin Li, który dorzucił do indywidualnego dorobku kolejne dwa zwycięstwa. 19-latek najpierw dał prowadzenie Dojlidom, pokonując w pierwszym starciu Jakuba Masłowskiego 3:0 (11:6, 11:7, 11:7). Z kolei w czwartej grze tego spotkania Li bez większych kłopotów rozprawił się z Danielem Bąkiem i przypieczętował triumf białostockiego zespołu.
 
Wcześniej wspomniany Bąk napsuł sporo krwi Przemysławowi Walaszkowi, który wciąż czeka na premierowe zwycięstwo w nowych rozgrywkach. Młody zawodnik Dojlid dzielnie stawiał opór rywalowi, ale ostatecznie musiał uznać jego wyższość w końcówkach setów (9:11, 10:12, 9:11). Potem do gry wkroczył Wang Zeng Yi. Jak przystało na kapitana, w konfrontacji ze Sławomirem Doszem zagrał mądrze, wykorzystał doświadczenie i sprawił, że Dojlidy ponownie były bliższe zainkasowania kompletu punktów. Tenisista Warty tylko w trzeciej partii okazał się lepszy od Wandżiego (8:11), ale za chwilę wszystko wróciło do normy.
 
Dzięki tej wygranej Dojlidy z dorobkiem 11. punktów awansowały na czwarte miejsce w tabeli. W niedzielę drużynę czeka na wyjeździe pojedynek z sąsiadującą Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.
 
Dojlidy Białystok - Warta Kostrzyn 3:1.
Yongyin Li - Jakub Masłowski 3:0 (11:6, 11:7, 11:7);
Przemysław Walaszek - Daniel Bąk 0:3 (9:11, 10:12, 9:11);
Wang Zeng Yi - Sławomir Dosz 3:1 (11:8, 11:7, 8:11, 11:7);
Yongyin Li - Daniel Bąk 2:0 (11:7, 11:5).
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: