Aktualności

Historyczne zwycięstwo

Tenisistki stołowe Dojlid Białystok odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy kobiet, pokonując na wyjeździe Bronowiankę Kraków 3:1.
 
W stolicy województwa małopolskiego białostoczanki wystąpiły w składzie Katarzyna Grzybowska-Franc, Daria Kisiel i debiutująca Michalina Górska, która jako pierwsza zameldowała się przy stole. Na początek przyjezdne musieli przełknąć gorzką pigułkę, bowiem Górska gładko przegrała 0:3 z liderką Bronowianki, Singapurką - Tui Xuan Goi.
 
Zwycięski marsz rozpoczęła i zakończyła Katarzyna Grzybowska-Franc. Kapitan Dojlid najpierw bez większych problemów uporała się z Dominiką Wołowiec, oddając jednego seta. Jeszcze lepiej poradziła sobie Daria Kisiel, która łatwo pokonała doświadczoną Martę Smętek 3:0 (5:11, 8:11, 8:11). Rywalka kroku białoruskiej tenisistce w barwach Dojlid dotrzymywała tylko w początkowej fazie setów. Później przewaga Kisiel zarysowywała się i Smętek nie była w stanie na to odpowiedzieć.
 
Historyczny triumf białostoczanek przypieczętowała Grzybowska-Franc, która w swojej drugiej grze zmierzyła się z Xuan Goi. Wynik tego pojedynku 3:1 może wskazywać, że była to łatwa przeprawa dla naszej tenisistki, ale w rzeczywistości spotkanie dostarczyło bardzo dużo emocji. W końcówkach więcej spokoju zachowała jednak Grzybowska-Franc i Dojlidy mogły cieszyć się z premierowego zwycięstwa.
 
Bronowianka Kraków - Dojlidy Białystok 1:3
Tui Xuan Goi - Michalina Górska 3:0 (11:4, 11:9, 11:5);
Dominika Wołowiec - Katarzyna Grzybowska-Franc 1:3 (4:11, 11:8, 5:11, 6:11);
Marta Smętek - Daria Kisiel 0:3 (5:11, 8:11, 8:11);
Tui Xuan Goi - Katarzyna Grzybowska-Franc 1:3 (9:11, 11:8, 16:18, 9:11).
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: