Aktualności

Podium Alana na początek sezonu

Duży sukces odniósł zawodnik Dojlid Białystok Alan Kulczycki, zajmując drugie miejsce na turnieju z cyklu Grand Prix Kadetów w Krakowie.
 
- To wspaniałe osiągnięcie naszego zawodnika, który jest przecież pierwszorocznym kadetem. Na każdym kroku udowadnia jednak, że w swojej kategorii wiekowej zalicza się do czołówki krajowej - mówi trener Dojlid, Marcin Jarkowski.
 
Kulczycki marsz na podium Grand Prix rozpoczął w stolicy Małopolski od trzech zwycięstw w grupie. Tenisista Dojlid pokonał na tym etapie Huberta Kośkiewicza 3:2 (UKS Niedźwiada Dolna), Dawida Chilickiego 3:1 (Warmia Lidzbark Warmiński) oraz Jakuba Nowaka 3:0 (TKKF Dobczyce) i awansował do 1/16 finału, gdzie spotkał się z Filipem Dereniem. Zawodnik KTS Krościenko Wyżne nie był w stanie podjąć równorzędnej walki, przegrywając gładko do 9, 4 i 7. W kolejnej rundzie Kulczycki równie szybko rozprawił się Igorem Francem.
 
Prawdziwym wyzwaniem były mecze w ćwierćfinale i półfinale, trwające pięć setów. W 1/4 finału nasz tenisista pokonał Michała Gawlasa, natomiast w walce o wielki finał okazał się lepszy od Kacpra Głazowskiego. W spotkaniu o złoto Kulczycki walczył ambitnie, ale musiał uznać wyższość Mateusza Zalewskiego, któremu uległ 2:3. Mimo to może być z siebie dumny, bo zdobyte w Krakowie punkty dadzą mu rozstawienie w kolejnych turniejach.
 
- Alan nie ma powodów do zmartwień, bo walczył jak równy z równym z brązowym medalistą mistrzostw Europy w grze podwójnej. To bardzo dobry prognostyk przed resztą sezonu - ocenia Jarkowski.
 
Oprócz Kulczyckiego, w rywalizacji kadetów, wystąpił też Konrad Gryk, który zajął miejsca 41-48. Z kolei w turnieju dziewczyn Dojlidy reprezentowała Alicja Jarkowska. Białostoczanka z racji tego, że nie miała punktów rankingowych, była rozstawiona z odległym numerem i nie mogła liczyć na pomyślne losowanie. W trudnej grupie zajęła czwarte miejsce. Zmagania zakończyła jednak zwycięstwem w meczu o miejsca w trzeciej dziesiątce.

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: