Dołgonosowa trenerką Dojlid

Tatiana Dołgonosowa dołączyła do kadry szkoleniowej Dojlid Białystok. Doświadczona Białorusinka przejęła obowiązki trenerki ekstraklasowego zespołu kobiet i juniorskich drużyn naszego klubu.

Dołgonosowa jest pierwszą trenerką Darii Kisiel, która była wiodącą postacią Dojlid w poprzednim, historycznym sezonie. Urodzona w Mohylewie trenerka dała się poznać w białostockim klubie jako osoba pracowita, sumienna, wymagająca i posiadająca duża umiejętności wychowawcze.

- Wyniki mówią same za siebie. Z naszą Darią osiągała bardzo duże sukcesy. Doprowadziła zawodniczkę m.in. do brązowego medalu mistrzostw Europy juniorek. Cieszymy się, że oficjalnie dołączyła do naszego zespołu. Jestem przekonany, że tylko na tym zyskamy - ocenia Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

Pracę w klubie Dołgonosowa rozpocznie wraz z początkiem września. Z Dojlidami związała się rocznym kontraktem i obejmie funkcję pierwszej trenerki drużyny, która wkrótce zacznie swój debiutencki sezon w ekstraklasie kobiet. Jej doświadczenie będzie nieocenione również w pracy z juniorami.

- Chcemy szkolić i stawiać na młodzież, dlatego myślę, że Dołgnosowa sprawdzi się w tej roli znakomicie. Tym ruchem pokazujemy, że Dojlidy otwierają się na Europę i świat - zaznacza Anchim.

Kobieca drużyna nowe rozgrywki zainauguruje 15 września (godz. 16), meczem na Stadionie Narodowym z mistrzem Polski - Siarką Tarnobrzeg.

fot. Robert Kruk