Aktualności

Zrealizowaliśmy plan

Dojlidy Białystok zakończyły dziesięciodniowy obóz przygotowawczy w Zakopanem. Drużyna, po powrocie do stolicy Podlasia, szykuje się do startu nowego sezonu już na własnych obiektach.
 
Celem obozu było jak najlepsze przygotowanie zawodników pod względem kondycyjnym i wytrzymałościowym. Stąd też większość czasu poświęcono chodzeniu po górach oraz grze w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. 
 
- Zrealizowaliśmy plan w stu procentach. Kadra zespołu składała się z młodych tenisistów i tenisistek. Ci najbardziej doświadczeni, czyli Wang Zeng Yi, Yongyin Li, Katarzyna Grzybowska-Franc i Yuhan Ma, trenują na własną rękę. W trakcie obozu dołączył do nas Przemysław Walaszek, który przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Cetniewie - mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
Niestety, jak to zwykle bywa podczas zgrupowań, nie wszystko poszło idealnie. Drużyna musiała zmagać się z wirusem, jaki dopadł ją w połowie obozu.
 
- Było ciężko aż do ostatniego dnia. Te problemy nie wynikały z jedzenia, ale z bakterii, która krążyła w powietrzu. Całe szczęście, że nie storpedowało to naszych przygotowań. Do domu wracaliśmy już zdrowi, więc możemy spokojnie trenować u siebie - tłumaczy Anchim.
 
Na miejscu Dojlidy korzystają z uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. W hali przy ul. Suchowolca 26 drużyna trenuje dwa razy dziennie, po dwie godziny. I tak do końca sierpnia, aby od września rozpocząć generalny etap przygotowań do startu rozgrywek Lotto Superligi i ekstraklasy kobiet.
 
Mężczyźni nowy sezon zainugurują 13 września meczem u siebie z AZS Politechnika Rzeszów. Dwa dni później panie podejmą Siarkę Tarnobrzeg.
 
Fot. Źródło własne

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: