Aktualności

Dziewczyny zrobiły psikusa, czyli w mediach o Dojlidach

Na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego ukazał się ciekawy tekst dotyczący trzech podlaskich zespołów, które przystąpią do nowego sezonu kobiecej ekstraklasy. Sporo miejsca poświęcono ocenom szans Dojlid Białystok.

– Młode zawodniczki zrobiły psikusa i awansowały do Ekstraklasy – tak o zespole Dojlid mówi Piotr Anchim, menedżer beniaminka z Białegostoku.
 
Przyznał, że głównym zespołem jest drużyna grająca w męskiej LOTTO Superlidze. Żeński zespół w pierwszej lidze tworzyły dziewczęta z klas mistrzostwa sportowego.
 
W ekipie, która wywalczyła promocję z pierwszej ligi, były m.in. 18-letnia Julia Jackowska, 17-letnia Kamila Gryko (obecnie wypożyczona do pierwszoligowej Broni Radom) oraz kolejne nastolatki: Michalina Górska i Białorusinka Daria Kisel, która była liderką zespołu w walce o Ekstraklasę.
 
– Dobrze grały i awansowały. A jak się już awansuje, to trzeba tak grać, żeby się utrzymać. Półśrodkami nic się nie osiągnie – dodał Anchim.
 
Dlatego do sezonu w Ekstraklasie Dojlidy przystąpią ze wzmocnieniami. Roczny kontrakt podpisała Katarzyna Grzybowska-Franc, brązowa medalistka mistrzostw Europy. 30-letnia zawodniczka, która ostatnie sezony spędziła w SKTS Sochaczew, to również mistrzyni Polski w singlu z 2015 i 2016 roku oraz sześciokrotna złota medalistka MP w deblu z Natalią Partyką.
 
 
Bądź na bieżąco z Dojlidami i polub nas na Facebooku:
 
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: