Aktualności

Dziewczyny zrobiły psikusa

Na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego ukazał się ciekawy tekst dotyczący trzech podlaskich zespołów, które przystąpią do nowego sezonu kobiecej ekstraklasy. Sporo miejsca poświęcono ocenom szans Dojlid Białystok.

– Młode zawodniczki zrobiły psikusa i awansowały do Ekstraklasy – tak o zespole Dojlid mówi Piotr Anchim, menedżer beniaminka z Białegostoku.
 
Przyznał, że głównym zespołem jest drużyna grająca w męskiej LOTTO Superlidze. Żeński zespół w pierwszej lidze tworzyły dziewczęta z klas mistrzostwa sportowego.
 
W ekipie, która wywalczyła promocję z pierwszej ligi, były m.in. 18-letnia Julia Jackowska, 17-letnia Kamila Gryko (obecnie wypożyczona do pierwszoligowej Broni Radom) oraz kolejne nastolatki: Michalina Górska i Białorusinka Daria Kisel, która była liderką zespołu w walce o Ekstraklasę.
 
– Dobrze grały i awansowały. A jak się już awansuje, to trzeba tak grać, żeby się utrzymać. Półśrodkami nic się nie osiągnie – dodał Anchim.
 
Dlatego do sezonu w Ekstraklasie Dojlidy przystąpią ze wzmocnieniami. Roczny kontrakt podpisała Katarzyna Grzybowska-Franc, brązowa medalistka mistrzostw Europy. 30-letnia zawodniczka, która ostatnie sezony spędziła w SKTS Sochaczew, to również mistrzyni Polski w singlu z 2015 i 2016 roku oraz sześciokrotna złota medalistka MP w deblu z Natalią Partyką.
 
 
Bądź na bieżąco z Dojlidami i polub nas na Facebooku:
 
 
Fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: