Najbliższy mecz

DOJLIDY Białystok

vs

SOKOŁÓW S.A. Jarosław

4 dni
:
14 godzin
:
22 minut
:
18 sekund

22-01-2021, godz: 19:00

Aktualności

Utrzymanie celem nadrzędnym

Męska drużyna Dojlid Białystok przystąpi do nadchodzącego sezonu Lotto Superligi z jasno określonym celem. - Chcemy powtórzyć miejsce z poprzednich rozgrywek i zagrać w play off - mówi menadżer klubu Piotr Anchim.

Wiadomo już, że o realizację tego zadania zespół postara się w tym samym składzie personalnym, co oznacza, że w barwach Dojlid będą grać Wang Zeng Yi, Chińczyk Li Yongyin i Przemysław Walaszek.
 
- W nowej formule ligi, zakładającej awans do play off sześciu ekip, mamy szansę powalczyć o coś więcej niż utrzymanie, które jest oczywiście celem nadrzędnym - twierdzi Anchim. - Ten cel związany jest w dużej mierze z walką o miejsca 1-6. Zdajemy sobie sprawę, że liga jest silna i bardzo wyrównana, ale w fazie play off wszystko może się zdarzyć. Na tym etapie dużą rolę odgrywa często dyspozycja dnia - dodaje.
 
Podobne nadzieje ma jednak większość zespołów Lotto Superligi. - Broni nie złożą Polonia Bytom, Gwiaza Bydgoszcz, Energa Toruń, Unia AZS Gdańsk oraz Politechnika Rzeszów. A trzeba pamiętać, że już trzy miejsca praktycznie "zarezerowane" są dla najlepszych drużyn, czyli Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Dekorglassowi Działdowo i Kolpingowi Frac Jarosław - zauważa menadżer Dojlid.
 
Nowością w rozgrywkach jest wprowadzenie - na wzór niemieckiej Bundesligi - gry podwójnej jako piątego pojedynku, jedynie przy stanie 2:2 w meczach. Mocnym punktem Dojlid w deblu jest Wang Zeng Yi, który odnosił międzynarodowe sukcesy w tej konkurencji. Z Chorwatem Tanem Ruiwu zdobył złoto mistrzostw Europy w 2013 roku, zaś z Lucjanem Błaszczykiem wywalczył srebro w 2009.
 
- Z jednej strony świetnie, że mamy Wandżiego do gry podwójnej, ale z drugiej nie wiemy do końca, jak będzie spisywał się w parze z nim Przemek Walaszek. Podczas sierpniowych przygotowań musimy poświęcić temu sporo czasu na treningach - przyznaje Anchim. - Wprowadzenie gry podwójnej sprawi, że ustawienia drużyn będą bardziej przewidywalne. Według tych przepisów debel tworzą zawodnicy, którzy do stanu 2:2 rozegrali jedną grę - dodaje.
 
Przypomnijmy, że Dojlidy nowy sezon rozpoczną meczem przed własną publicznością. Na inaugurację nasz zespół zmierzy się z Politechniką Rzeszów.
 
fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

               

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: