Aktualności

Chinka w Dojlidach!

19-letnia Yuhan Ma w najbliższym sezonie będzie reprezentować barwy beniaminka ekstraklasy kobiet – Dojlid Białystok. Nasz zespół debiutancki sezon w elicie rozpocznie 14 września, od starcia z mistrzem kraju – Siarką Tarnobrzeg.
 
- Yuhan Ma to taka damska wersja Yongyina Li. Jest leworęczna, dysponuje bardzo dobrym serwisem i atakiem. Dotychczas grała w pierwszej lidze chińskiej, co wystawia jej jak najlepsze świadectwo. U nas będzie występować rzadziej, ale w kilku meczach na pewno pojawi się i pomoże drużynie w osiągnięciu celu, jakim jest utrzymanie się w ekstraklasie – mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Wcześniej nasz klub pozyskał jedną z najlepszych polskich tenisistek – Katarzynę Grzybowską-Franc, która niedawno urodziła syna.
 
- Wszystko przebiegło wspaniale i nasza zawodniczka wróciła już do wagi sprzed ciąży. To bardzo ambitna tenisistka, która mimo bogatej kolekcji sukcesów chce jeszcze wiele osiągnąć i z pewnością będzie bardzo mocnym punktem Dojlid – zaznacza menadżer naszego klubu.
 
Szansę w ekstraklasowych meczach dostaną też nasze reprezentantki, które wywalczył awans – Daria Kisiel, Julia Jackowska i Michalina Górska. A cała kadra Dojlid wygląda następująco:
 
- Julia Filipowicz
- Michalina Górska
- Katarzyna Grzybowska-Franc
- Julia Jackowska
- Alicja Jarkowska
- Daria Kisiel
- Julia Łacka
- Yuhan Ma
- Weronika Mielnicka
 
- Walka o utrzymanie się zapowiada się bardzo emocjonująco. Wzmocniły się pozostałe drużyny z naszego regionu – ATS Białystok i AZS Łomża, które śmiało mogą myśleć o pozostaniu w ekstraklasie. Zamieszane w walkę może być też kilka innych ekip. Sam jestem ciekaw, jak przebiegać będą rozgrywki – kończy Piotr Anchim.
 
Terminarz Ekstraklasy Kobiet w sezonie 2019/2020
 
(kliknij tutaj)
 
fot. Robert Kruk

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: