Aktualności

Podsumowanie sezonu (część 2.)

Ogromny sukces osiągnęły pierwszoligowe tenisistki Optima Polska Dojlid Białystok, które wywalczyły awans do ekstraklasy.
 
Daria Kisiel, Julia Jackowska, Kamila Grygo i Michalina Górska znakomicie spisały się w rozgrywkach grupy północnej I ligi, a potem w barażu dwukrotnie pokonały Cukrownika Chybie (6:4 i 7:3).
 
- Zaskoczyło to nas, bo pierwsza liga miała być głównie miejscem na zbieranie doświadczeń przez nasze zawodniczki, uczące się w klasie mistrzostwa sportowego. Ważnym wydarzeniem było pozyskanie młodziutkiej Darii Kisiel. Ściągniecie 16-letniej Białorusinki okazało się strzałem w dziesiątkę. To bardzo ambitna i profesjonalna zawodniczka, która przegrała w całym sezonie tylko dwa pojedynki, stając się gwiazdą ligi. Pozostałe tenisistki także grały bardzo dobrze, stąd znakomity efekt – ocenia menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Awans sprawił, że Dojlidy Białystok stały się jedynym klubem w Polsce, mającym zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.
 
- To dla nas wielkie wyróżnienie, ale i wyzwanie. Skoro już mamy dwie ekstraklasy, to trzeba robić wszystko, by w nich pozostać. Dlatego żeński zespół wzmocni zawodniczka z najwyższej krajowej półki, czyli Katarzyna Grzybowska-Franc – informuje Piotr Anchim.
 
Cenny nabytek Dojlid to ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw Europy. W bogatej karierze reprezentantka kraju dwukrotnie była indywidualną mistrzynią Polski, sześć razy sięgała po tytuł w deblu. Z pewnością będzie mocnym punktem beniaminka ekstraklasy.
 
W nowym sezonie, który ruszy we wrześniu, barw Dojlid nie będzie reprezentować za to Kamila Gryko, która została wypożyczona do beniaminka I ligi – Broni Radom.
 
fot. Robert Kruk

 

 

 SPONSORZY Klubu:

                              

 

PARTNERZY i Patroni Medialni:

        

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: