Aktualności

Podsumowanie sezonu (część 1.)

Do początku nowego sezonu zostało jeszcze sporo czasu, ale warto podsumować poprzednie rozgrywki, które były dla Dojlid Białystok bardzo udane.
 
Nasz klub odnosił sukcesy na arenie krajowej w rywalizacji drużynowej zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, ale także w rozgrywkach indywidualnych. Podsumowanie zaczynamy od męskiej drużyny z Lotto Superligi, która uplasowała się na wysokim, szóstym miejscu.
 
– Mając teoretycznie słabszy skład niż rok wcześniej, wypadliśmy bardzo dobrze, co było sporą niespodzianką, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę warunki finansowe i organizacyjne konkurencji. Na pewno duży wpływ miały stałe postępy, jakie robią nasi młodzi tenisiści – Yongyin Li i Przemek Walaszek – ocenia menadżer naszego kubu Piotr Anchim.
 
A że na wysokości zadania stanął grający trener – Wang Zeng Yi, to efekty były znakomite. Wandżi i Li uplasowali się w czołowej piątce rankingu indywidualnego. A byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie trochę słabsza końcówka rozgrywek.
 
- Ze wszystkich jesteśmy zadowoleni, bo Przemek też nie zawiódł. Wygrał pięć pojedynków, a w kilku innych był bardzo blisko zwycięstwa. Dlatego nie zmieniamy składu na nowy sezon. Naszą ambicją będzie powtórzenie wyniku z ostatnich rozgrywek, co przy zmianach w regulaminie da prawo walki o medale mistrzostw Polski. Nowinką regulaminową będzie też pojawienie się gry deblowej i nie ukrywam, że liczę, iż będzie ona naszą mocną stroną – dodaje Piotr Anchim.
 
Nowy sezon ruszy we wrześniu.
 
fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: