Aktualności

Medalistka ME zagra w Dojlidach!

Brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy w tenisie stołowym Katarzyna Grzybowska-Franc podpisała roczny kontrakt z zespołem Dojlidy Białystok - poinformował menedżer beniaminka ekstraklasy Piotr Anchim.
 
- Kasia Grzybowska-Franc niebawem urodzi dziecko, ale liczymy, że od początku sezonu ekstraklasy, czyli od września pomoże naszej drużynie w walce o utrzymanie. Wszystko zależy od tego, jak się będzie czuła. To znakomita zawodniczka, która powinna w krótkim czasie wrócić do wysokiej formy i zdobywać punkty - powiedział Anchim.
 
30-letnia Grzybowska-Franc (ostatnie sezony spędziła w SKTS Sochaczew) to mistrzyni Polski w singlu z 2015 i 2016 roku oraz sześciokrotna złota medalistka MP w deblu z Natalią Partyką.
 
Podczas wrześniowych mistrzostw Europy w hiszpańskim Alicante zawodniczka pochodząca z Siedlec osiągnęła życiowy wynik, zdobywając brąz w singlu. Pokonała m.in. wyżej notowane Austriaczkę Liu Jia, Rumunkę Danielę Dodean Monteiro i Niemkę Sabinę Winter, a dopiero w półfinale przegrała z późniejszą złotą medalistką, koleżanką z polskiej reprezentacji Li Qian.
 
W ekipie, która wywalczyła promocję z pierwszej ligi, były m.in. 18-letnia Julia Jackowska, 17-letnia Kamila Gryko oraz 16-letnie Białorusinka Daria Kisel i Michalina Górska.
 
źródło: PAP

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: