Mamy Ekstraklasę Kobiet!

Dojlidy Białystok w Lotto Superlidze mężczyzn, a Optima Polska Dojlidy Białystok w Ekstraklasie Kobiet. Tak, w sezonie 2019/2020 klub ze stolicy Podlasia będzie miał swoje drużyny na obu najwyższych poziomach rozgrywkowych tenisa stołowego w Polsce. Panowie w krajowej elicie występują już od kilku lat, ale panie awans na tak wysoki szczebel wywalczyły dopiero teraz.

Przepustkę do Ekstraklasy udało się uzyskać dzięki ograniu w barażach Cukrownika Chybie. Białostoczanki oba starcia z wicemistrzem grupy południowej I ligi stoczyły na własnym terenie. Najpierw - w sobotę (1.06) - ekipa z północno-wschodniej Polski pokonała rywalki 6:4, a następnego dnia zawodniczki Dojlid zwyciężyły 7:3, dzięki czemu historyczny awans stał się faktem.

- Nie planowaliśmy awansu przed sezonem, chcieliśmy się tylko utrzymać, ale ponieważ dziewczyny ciężko trenują, są młode i robią ogromne postępy, to udało im się zająć w lidze 2. miejsce i wystąpić w barażach. W nich podeszły do zmagań bardzo profesjonalnie, walczyły o każdy punkt i zasłużenie wygrały 6:4 oraz 7:3. Jesteśmy pierwszym klubem w Polsce, który będzie miał w przyszłym sezonie dwie najwyższe klasy rozgrywkowe. Robimy teraz 2 dni przerwy, a następnie będziemy ciężko przygotowywać się do kolejnych rozgrywek. Jestem z dziewczyn niezwykle dumny. Ich praca i zaangażowanie przyniosły nagrodę w postaci awansu - mówił po wygranym dwumeczu Piotr Anchim, menedżer Dojlid Białystok.

Optima Polska Dojlidy Białystok - RKS Cukrownik Oka Chybie 6:4
Punkty dla Dojlid: Daria Kisiel (2), Julia Jackowska (2), Michalina Górska (1), Kamila Gryko (1)

Optima Polska Dojlidy Białystok - RKS Cukrownik Oka Chybie 7:3
Punkty dla Dojlid: Daria Kisiel (2), Julia Jackowska (2), Michalina Górska (2), Kamila Gryko (1)