Aktualności

Jedyni w Polsce?!

Jeśli zespół Optima Polska Dojlidy Białystok pokona w barażowym dwumeczu o awans do ekstraklasy pań Cukrownika Chybie, to nasz klub będzie jedynym w Polsce, który będzie miał przedstawicieli na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.
 
- Nie planowaliśmy tego przed sezonem, ale z pewnością byłaby to wielka sprawa. W mojej ocenie szansa, przed jaką stanęły nasze tenisistki nie wzięła się z niczego, a jest efektem ciężkiej pracy zawodniczek w sali treningowej, na meczach i zawodach indywidualnych. Każda z nich stale podnosi poziom swojej gry i to z tych powodów jesteśmy tu, gdzie jesteśmy – mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Atutem naszego zespołu będzie z pewnością to, że oba spotkania zostaną rozegrane w Białymstoku (1 i 2 czerwca). Z kolei na korzyść Cukrownika przemawia znacznie większe doświadczenia jego zawodniczek w porównaniu z naszą młodzieżą (średnia wieku białostoczanek to niespełna 17 lat, a ich rywalek – 30).
 
O sile drużyny gości, która była wicemistrzem grupy południowej 1. ligi, stanowią: rutynowana Jolanta Pękała, a także Magdalena Mazur i Natalia Michorczyk. Skład uzupełnia Monika Narolewska. Przeciwko nim w barwach Optima Polska Dojlid zagrają: Kamila Gryko, Julia Jackowska, Daria Kisiel i Michalina Górska.
 
- Czerwiec to nie jest typowa pora na mecze o taką stawkę, ale nie obawiam się, że nasze tenisistki będą w wakacyjnej formie. W miniony wtorek graliśmy w turnieju finałowym Pucharu Polski i chociaż zajęliśmy czwarte miejsce, to potrafiliśmy pourywać punkty klubom z ekstraklasy. Potem Julia, Daria i Kamila grały w dużym turnieju w Centiewie, a więc cały czas jesteśmy w rytmie startowym i treningu. Na ostatniej odprawie powiedziałem, że mamy się nie napinać, być pozytywnie nastawieni i robić swoje. A co z tego wyjdzie – zobaczymy – kończy Piotr Anchim.
 
Oba spotkania rozegrane zostaną w małej hali przy ul. ks. Suchowolca 26. 1 czerwca (sobota) początek o godz. 16:00, a w dzień później – o 11:00. Zapraszamy!
 
fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: