Aktualności

Brawa dla Dojlid II

W meczu barażowym o awans do I ligi Dojlidy II Białystok wygrały 7:3 z Lewartem Lubartów. Rewanż we wtorek na wyjeździe.

- Ten wynik to z pewnością miłe zaskoczenie, bo to Lewart był faworytem. Rozegraliśmy jednak dobry mecz i wygraliśmy zasłużenie – mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Nasz młody zespół dostał wsparcie w osobach rutyniarzy – Marcina Jarkowskiego i właśnie Piotra Anchima, który wystąpił w deblu. Obok nich zagrali: Paweł Piszczatowski, Piotr Michalski i Jakub Chojnacki.

- W pierwszej serii singli przegrał tylko Piotrek Michalski i prowadziliśmy 3:1, Po grach podwójnych utrzymaliśmy przewagę, w czym miałem swój skromny udział, bo wspólnie z Pawłem Piszczatowskim wygraliśmy 3:0. Potem swój pojedynek przegrał niespodziewanie Marcin Jarkowski, ale pozostali tenisiści spisali się rewelacyjnie i zwyciężyliśmy – dodaje Piotr Anchim.

Dojlidy II mają sporą zaliczkę, ale w Lubartowie czeka nasz zespół trudna próba.

- Uczulamy naszych młodych zawodników, że 7:3 jeszcze niczego nie przesądza i Lewart zrobi wszystko, by odrobić straty. Jedziemy szerokim składem, wraz z Mateuszem Repke i Marcinem Olszewskim, którzy mieli wielki wkład w triumf w rozgrywkach wojewódzkich. Zrobimy wszystko, by awansować do decydującej rundy gier barażowych – kończy Piotr Anchim.

Na lepszego pary Dojlidy II – Lewart czekają rezerwy Morlin Ostróda.

WYNIK
Dojlidy II Białystok – Lewart Lubartów 7:3

Punkty dla Dojlid II: Paweł Piszczatowski – 2,5; Jakub Chojnacki – 2; Piotr Michalski – 1; Marcin Jarkowski – 1; Piotr Anchim – 0,5.

 

fot. Robert Kruk (na zdjęciu Piotr Michalski)

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: