Juniorki Dojlid na podium MP !

Bardzo dobrze na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Mławie wypadły Julia Jackowska i Kamila Gryko. Obie dwukrotnie stanęły na podium, zdobywając brązowe medale.

Pierwszy sukces tenisistki białostockich Dojlid osiągnęły w drużynie. W grupie nasze reprezentantki gładko pokonały Politechnikę Rzeszów (3:1) oraz GLKS Nadarzyn (3:0) i w meczu o strefę medalową zmierzyły się z Rokitą Brzeg Dolny. Zaczęło się źle, bo przy remisie 1:1 nasze zawodniczki przegrały grę deblową, co było przykrą niespodzianką. Na szczęście w drugiej serii singli Kamila pokonała po emocjonującym pojedynku 3:2 Elżbietę Kwiatkowską, a kropkę nad „I” postawiła Julia, ogrywając 3:1 Milenę Chrabąszcz.

W półfinale juniorki Dojlid nie nawiązały walki z późniejszymi mistrzyniami z AZS UE Wrocław – siostrami Katarzyną i Anną Węgrzyn, przegrywając 0:3.

Drugi raz na podium Julia i Kamila stanęły w turnieju gry podwójnej. Drogę po brąz nasze tenisistki przebyły w ekspresowym tempie, nie tracąc w trzech spotkaniach żadnego seta. Dopiero w półfinale Dojlidy przegrały 0:3 z Mają Miklaszewską i Aleksandrą Michalak (obie MRKS Gdańsk).

W rywalizacji singlistek Julia dotarła aż do ćwierćfinału, a w czołowej szesnastce była też Kamila.

- Po medalach w kategoriach mistrzostw Polski młodzieżowców mamy także w sukcesu wśród juniorów, co bardzo nas cieszy. Warto zaznaczyć, że przychodząc do naszego klubu Julka Jackowska miała bardzo odległy ranking, a teraz jest w czołówce krajowej juniorek. To pokazuje, jak wielkie zrobiła postępy. Kamila jeszcze w przyszłym roku będzie w tej grupie wiekowej, więc będzie miała szansę na powtórzenie, albo i poprawienie swoich osiągnięć – mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Z reprezentantów Dojlid w Mławie wystąpili także Michalina Górska, Piotr Michalski i Marcin Olszewski.