Aktualności

Kończymy na 6. miejscu

W ostatnim meczu Lotto Superligi Dojlidy Białystok przegrały w Wysokiem Mazowieckiem 2:3 z Energą KTS Toruń. Nas zespół na koniec sezonu zajął szóste miejsce.
 
- Porażka z Energą nie może cieszyć, szczególnie, że można było jej uniknąć. Ale z drugiej strony, kibice w Wysokiem Mazowieckiem nie zawiedli i licznie zasiedli na trybunach. Emocji też było sporo i mecz był znakomitą promocią naszego klubu i tenisa stołowego - ocenia menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Szansę występu dostał pochodzący z Wysokiego Mazowieckiego nasz reprezentant Piotr Michalski.
 
- W pierwszym pojedynku z Konradem Kulpą Piotrek był bardzo stremowany, ale już w starciu z Tomaszem Kotowskim oswoił się z dużą liczbą kibiców i w secie otwarcia stworzył faworytowi sporo problemów. Mam nadzieję, że te doswiadczenie zaprocentuje w przyszłości - dodaje Piotr Anchim.
 
Dojlidy zapewne zdobyłyby komplet punktów, gdyby nie wpadka Yonguina Li. Młody Chińczyk co prawda na otwarcie meczu rozbił Tomasza Kotowskiego, ale potem zaliczył nieoczekiwaną porażę z Konradem Kulpą.
 
- Na podsumowanie całego sezonu przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz można pokusić się o ocenę, że nie był on dla Dojlid zły. Mimo teoretycznie słabszego składu niż w poprzednch rozgrywkach wypadlismy dużo lepiej i uplasowaliśmy się w środku tabeli. To dobra prognoza na przyszłość - kończy Piotr Anchim.
  
Dojlidy Białystok - Energa KTS Toruń 2:3
Yongyin Li - Tomasz Kotowski 3:0 (11:1, 11:7, 11:2)
Piotr Michalski - Konrad Kulpa 0:3 (5:11, 4:11, 6:11)
Wang Zeng Yi - Marcin Woskowicz 3:1 (11:4, 7:11, 11:7, 11:5)
Yongyin Li - Konrad Kulpa 1:2 (5:11, 11:8, 10:12)
Piotr Michalski - Tomasz Kotowski 0:2 (10:12, 4:11)
 
(na zdjęciu Piotr Michalski, fot. Robert Kruk)
 
 
 

 SPONSORZY Klubu:

             

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: