Plan wykonany. Teraz czas na AZS Gdańsk

Kolejne zwycięstwo w Lotto Superlidze odniosły Dojlidy Białystok, pokonując 3:1 Olimpię-Unię Grudziądz.

- Zespół z Grudziądza oparty jest o bardzo młodych tenisistów – Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika. To bardzo utalentowani, waleczni zawodnicy, o których będzie coraz głośniej – mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Rzeczywiście, ambicji gościom w naszej hali nie zabrakło. Obaj młodzi gracze Olimpii-Unii co prawda nie zdołali pokonać ani naszego grającego trenera Wandżiego, ani Yongyina Li, ale pojedynki nie były jednostronne, emocji w nich nie brakowało, a goście za każdym razem zdobywali po jednym secie.

- Wykonaliśmy plan, chociaż wcale nie było łatwo – ocenia Wandżi.

Jedyny punkt dla zespołu z Grudziądza zdobył rutynowany Szymon Malicki, który po twardej walce pokonał 3:2 naszego Przemka Walaszka.

- Skład rywali jest bardzo mocny, ale w Gdańsku nawiązaliśmy walkę, mimo porażki 1:3. Nie mamy nic do stracenia i zrobimy wszystko, by pokonać rywali – zapowiada Wandżi.

W niedzielę gościć będziemy kolejnego kandydata do mistrzowskiego tytułu – Dekorglass Działdowo. Start o godz. 14:00.

Niezwykle ciekawie zapowiadające się mecze Lotto Superligi to nie koniec emocji. Przez cały weekend hala przy ul. Suchowolca tętnić będzie tenisem stołowym. Nasz klub i nasze miasto będą gościć uczestników 3. Grand Prix Polski Kadetów. W akcji można będzie zobaczyć około 250 najlepszych w kraju zawodników w tej kategorii wiekowej. Piątkowe eliminacje rozpoczną się o godz. 11.30, w sobotę i niedzielę gry ruszą o godz. 9. Finałowe pojedynki rozpoczną się w niedzielę, o 13.20.

Zapraszamy kibiców do dopingowania kadetów, a także zawodników Dojlid w Lotto Superlidze. Wstęp wolny i takich wydarzeń nie można przegapić.

Dojlidy Białystok – Olimpia-Unia Grudziądz 3:1.

Yongyin Li – Maciej Kubik 3:1 (11:4, 9:11, 11:7, 11:6).
Wang Zeng Yi – Samuel Kulczycki 3:1 (11:8, 7:11, 11:9, 11:6).
Przemysław Walaszek – Szymon Malicki 2:3 (11:5, 8:11, 7:11, 11:8, 12:14).
Yongyin Li – Samuel Kulczycki 2:1 (7:11, 11:5, 11:9).

fot. Robert Kruk