Aktualności

Znów były wielkie emocje

Trzeci z rzędu mecz w rundzie rewanżowej Lotto Superligi w naszym wydaniu skończył się po pięciu pojedynkach. Tym razem Dojlidy przegrały 2:3 z Polonią Bytom.
 
- Czego jak czego, ale emocji w naszych spotkaniach nie brakuje. Graliśmy dotąd z drużynami o podobnym do nas potencjale, stąd mecze były tak zacięte. Szkoda porażki, ale trzeba uszanować też punkt, bo bardzo dobrą dyspozycją zaskoczył nas Antonim Gavlas, który pokonał naszych liderów, zarówno Wandżiego, jak i Yongyina Li – ocenia menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Czech stoczył z naszymi reprezentantami zacięte pojedynki, wygrywając minimalnie w ostatnich setach. Punkt dały nam zwycięstwa zarówno Wandżiego, jak i Yongyina Li nad Robertem Florasem i to bez straty seta. To cieszy, bo tenisista Polonii ma jeden z najlepszych rankingów indywidualnych w Lotto Superlidze.
 
Obok Gavlasa, punkt dla gości zdobył Mateusz Gołębiowski, który pokonał 3:0 Przemka Walaszka. Rutynowany zawodnik z Bytomia zrewanżował się tym samym naszemu młodzieżowcowi za porażkę 1:3 u siebie.
 
- Gołębiowski zagrał teraz dużo lepiej niż w pierwszej rundzie i nie mam pretensji do Przemka za samą porażkę. On nie musi rozstrzygać o naszych zwycięstwach, ale ma wnieść powiew młodości, grać odważnie, z fantazją, narzucać swój styl. I tego zabrakło – dodaje Piotr Anchim.
 
Kolejny mecz Dojlidy rozegrają 22 lutego – na wyjeździe z Palmiarnią Zielona Góra.
 
Dojlidy Białystok - Polonia Bytom 2:3
 
Wang Zeng Yi - Antonim Gavlas 2:3 (9:11, 6:11, 11:9, 11:4, 9:11)
Yongyin Li - Robert Floras 3:0 (12:10, 11:8, 11:9)
Przemysław Walaszek - Mateusz Gołębiowski 0:3 (4:11, 9:11, 7:11)
Wang Zeng Yi – Robert Floras 2:0 (11:9, 11:5)
Yongyin Li – Antonim Gavlas 1:2 (7:11, 13:11, 10:12)
 
fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: