Aktualności

Udany rewanż z Gwiazdą

W pierwszym w 2019 roku meczu Lotto Superligi u siebie Dojlidy Białystok wygrał 3:2 z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Był to udany rewanż za porażkę 2:3 na wyjeździe.
 
Mimo zwycięstwa w naszej drużynie jest spory niedosyt, bo liczyliśmy na trzy punkty.
 
- W dniu meczu okazało się, że Gwiazda przyjedzie do nas tylko z jednym obcokrajowcem – Rosjaninem Wiaczesławem Burowem. Hindus Harmeet Desai utknął na lotnisku w Warszawie. Przestrzegałem zawodników przed rozluźnieniem i prosiłem, by nie oglądali się na osłabienie rywala. I miałem rację, bo gdyby Yongyin Li nie obronił piłeczki meczowej w spotkaniu z Burowem, to przegralibyśmy 1:3, zamiast zdobyć całą pulę. Z drugiej strony, nie ma też co rozpaczać, bo dołożyliśmy do naszego dorobku kolejną wygraną – mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Zaczęło się od błyskawicznego zwycięstwa naszego grającego trenera Wandżiego nad Arturem Grelą. Potem emocjonujący pojedynek stoczyli Yongyin Li i Burow. Kiedy po pięciu setach walki wygrał nasz reprezentant pojawiła się szansa na zwycięstwo 3:0. Niestety, Przemek Walaszek nie zamknął spotkania, ulegając 2:3 sprowadzonemu awaryinie w miejsce Desai Mateuszowi Ufnalowi.
 
Szansy nie wykorzystał też Wandżi, wyraźnie przegrywając z Burowem. Na szczęście nie zawiódł Chińczyk Li, łatwo ogrywając Grelę.
 
A już w niedzielę białostockich kibiców czekają kolejne emocje, bo w naszej hali gościć będzie Polonia Bytom.
 
- Ten mecz będzie znacznie trudniejszy, bo Polonia ma dużo mocniejszy skład niż osłabiona Gwiazda. Zapraszamy naszych fanów do przyjścia na trybuny, bo z pewnością będzie co oglądać – kończy Piotr Anchim.
 
Spotkanie z Polonią rozpocznie się w niedzielę, o godz. 16, w hali przy ul. Suchowolca 26. Wstęp wolny. 
 
Dojlidy Białystok – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2
Wang Zeng Yi – Artur Grela 3:0 (11:7, 11:3, 11:2)
Yongyin Li – Wiaczesław Burow 3:2 (6:11, 11:9, 11:7, 11:13, 12:10)
Przemysław Walaszek – Mateusz Ufnal 2:3 (10:12, 11:7, 12:10, 10:12, 6:11)
Wang Zeng Yi – Wiaczesław Burow 0:2 (9:11, 7:11)
Yongyin Li – Artur Grela 2:0 (11:5, 11:8)
 
fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: