Musimy zbudować kapitał

Dwa mecze z solidnymi zespołami Lotto Superligi zobaczą w weekend białostoccy kibice. W naszej hali w piątek gościć będzie Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, a w niedzielę Polonia Bytom.

- Przed nami spotkania z zespołami o zbliżonym do nas potencjale kadrowym. Na wyjazdach przegraliśmy 2:3 w Bydgoszczy i wygraliśmy 3:2 w Bytomiu. U nas spodziewam się równie zaciętych spotkań. Ale jeśli chcemy liczyć się walce o czołowe miejsca to z drużynami środka tabeli musimy wygrywać i zbudować kapitał punktowy – mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Gwiazda we wtorek przegrała u siebie z Kolping Fracem Jarosław 1:3 i na wizytę w Białymstoku prawdopodobnie dokona roszady w składzie. Koreańczyka Soo Kang Donga zastąpi Hindus Harmeet Deasi. Obok niego wystąpią Artur Grela i Rosjanin Wiaczesław Burow.

- Mamy dla naszych kibiców ważny komunikat. Spotkanie zostało przeniesione z godziny 18:00 na 20:00, z powodu gali Białostockiej Ligi Sportu. Wezmą w niej udział nasi sympatycy i mamy nadzieję, że po gali przyjdą na trybuny, by wspierać dopingiem Dojlidy – dodaje Piotr Anchim.

W niedzielę, już o godz. 16:00, zmierzymy się z bytomską Polonią, która zagra prawdopodobnie w składzie w składzie: Robert Floras, Mateusz Gołębiowski i Czech Antonin Gavlas. My na oba spotkania wystawiamy żelazną kadrę: Yongyin Li, Wandżi i Przemek Walaszek.

- Li pokazał w ostatnim meczu w Rzeszowie stabilną, dobrą dyspozycję. Zwyżkę formy, mimo porażki z Tomaszem Lewandowskim zasygnalizował Przemek Walaszek. Wandiż przegrał dwa razy, ale miał kilka dni na spokojny trening i liczymy, że teraz będzie znów podporą naszej drużyny – kończy menadżer naszego klubu.

Zapraszamy kibiców do dopingowania Dojlid w obu spotkaniach. Stawką jest wysokie miejsce w tabeli Lotto Superligi.

1 PKS KOLPING FRAC Jarosław 13 31
2 DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 12 30