Aktualności

Optima Polska Dojlidy liderem!

To był trudny, ale bardzo udany weekend dla Optima Polska Dojlid Białystok. Nasze pierwszoligowe tenisistki w trzech meczach wywalczyły aż pięć punktów.
 
Zaczęło się od spotkania na szczycie z liderującą dotąd drużyną AZS PWSiP Metal-Technik Łomża. Derby były bardzo zacięte, trwały trzy godziny i zakończyły się naszym zwycięstwem 7:3, co pozwoliło nam wyprzedzić rywalki w tabeli.
 
Po pierwszych singlach był remis 1:1, potem zaczęło się robić niebezpiecznie, bo Michalina Górska przegrała 0:3 z naszą byłą reprezentantką Olą Jarkowską, a Weronika Łuba prowadziła z naszą Kamilą Gryko 2:0.
 
- Nic mi nie szło i nie byłam sobą przy stole. Ale robiłam wszystko, by odwrócić losy pojedynku – mówiła po meczu w rozmowie z „Kurierem Porannym” nasza tenisistka.
 
Ambicja opłaciła się. Przeciwniczka zaczęła popełniać dużo błędów, a Kamila grać coraz lepiej. W efekcie wygrała trzy kolejne sety i cały pojedynek.
 
W deblach Kamila Gryko i Julia Jackowska zwyciężyły bez większych problemów, ale Michalina Górska i Daria Kisiel przegrywały 0:2. Obie pokazały jednak serce do walki i ambicję, triumfując 3:2.
 
W drugiej serii singli nasz zespół przypieczętował zwycięstwo, a porażkę poniosła tylko Michalina Górska.
 
- Nie był to może mecz na bajecznym poziomie, ale emocji i walki było w nim pod dostatkiem. Cieszymy się też, że po tym sukcesie nasze tenisistki nie straciły koncentracji i zremisowały 5:5 bardzo trudny mecz w Nadarzynie i wygrały 8:2 w Chełmnie. Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa i walka o pierwsze miejsce może trwać do ostatniego spotkania – podsumowuje menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Optima Polska Dojlidy Białystok - AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 7:3 
Punkty dla naszego zespołu: Daria Kisiel - 2,5; Kamila Gryko - 2,5; Julia Jackowska - 1,5; Michalina Górska - 0,5
 
GLKS II Nadarzyn - Optima Polska Dojlidy Białystok 5:5
Punkty dla naszego zespołu: Julia Jackowska -2,5; Daria Kisiel - 2; Kamila Gryko - 0,5; Michalina Górska – 0
 
Agro-Sieć Chełmno – Optima Polska Dojlidy Białystok 2:8
Punkty naszego zespołu: Daria Kisiel - 2,5; Michalina Górska - 2,5; Julia Jackowska - 2,5; Kamila Gryko - 0,5
 
na zdjęciu Daria Kisel, fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: