Aktualności

Szczęście było bardzo blisko

Wyjazdową porażką 2:3 z AZS Politechniką Rzeszów zakończył się pierwszy w rundzie rewanżowej Lotto Superligi mecz Dojlid Białystok.
 
- Przy tak wyrównanym potencjale obu zespołów można się było spodziewać zaciętego spotkania i takie też zobaczyli kibice w Rzeszowie. Tenisiści rozegrali maksymalną liczbę setów, czyli 21. Zdobyliśmy punkt, który szanujemy, ale mamy niedosyt, bo można było sięgnąć po całą pulę – mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Na początek nasz grający trener Wandżi stoczył pięciosetową walkę z Rosjaninem Saadim Ismaiłowem. Reprezentant Dojlid prowadził 2:1, ale ostatnie partie należały do zawodnika gospodarzy. Szczególnie zacięty był piąty set, zakończony wygraną Ismaiłowa 14:12.
 
- Wyrównał Yongyin Li, który pokonał w pięciu setach Wasilija Łakiejewa. Jak zacięty był to pojedynek najlepiej świadczy to, że aż cztery partie rozstrzygały się na przewagi. Na szczęście ostatnia wyraźnie należała do naszego Chińczyka – dodaje Piotr Anchim.
 
Bardzo blisko sprawienia dużej niespodzianki był Przemek Walaszek. Nasz młodzieżowiec był równorzędnym rywalem dla doświadczonego Tomasza Lewandowskiego. W ostatnim secie było 9:9 przy serwisie naszego tenisisty. Niestety, ostatnie wymiany należały do rywala, ale Przemek zasłużył swoją postawą na ciepłe słowa.
 
Do remisu znów doprowadził znakomicie dysponowany Yongyin Li, pokonując Ismłaiłowa, ale w decydującym pojedynku Wandżi nie dał rady Łakiejewowi.
 
Kolejny mecz Dojlidy rozegrają w najbliższy piątek – 8 lutego, o godz. 18. W naszej hali gościć będziemy Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz. Już teraz zapraszamy na to spotkanie.
 
WYNIK
 
AZS Politechnika Rzeszów – Dojlidy Białystok 3:2
 
Saadi Ismaiłow – Wang Zeng Yi 3:2 (9:11, 11:7, 3:11, 11:8, 14:12)
Wasilij Łakiejew – Yongyin Li 2:3 (11:13, 13:11, 10:12, 15:13, 6:11)
Tomasz Lewandowski – Przemysław Walaszek 3:2 (11:13, 7:11, 11:6, 11:2, 11:9)
Saadi Ismaiłow - Yongyin Li 1:2 (7:11., 11:7, 7:11)
Wasilij Łakiejew – Wang Zeng Yi 2:1 (5:11, 12:10, 11:7)
 
fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: