Szczęście było bardzo blisko

Wyjazdową porażką 2:3 z AZS Politechniką Rzeszów zakończył się pierwszy w rundzie rewanżowej Lotto Superligi mecz Dojlid Białystok.

- Przy tak wyrównanym potencjale obu zespołów można się było spodziewać zaciętego spotkania i takie też zobaczyli kibice w Rzeszowie. Tenisiści rozegrali maksymalną liczbę setów, czyli 21. Zdobyliśmy punkt, który szanujemy, ale mamy niedosyt, bo można było sięgnąć po całą pulę – mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Na początek nasz grający trener Wandżi stoczył pięciosetową walkę z Rosjaninem Saadim Ismaiłowem. Reprezentant Dojlid prowadził 2:1, ale ostatnie partie należały do zawodnika gospodarzy. Szczególnie zacięty był piąty set, zakończony wygraną Ismaiłowa 14:12.

- Wyrównał Yongyin Li, który pokonał w pięciu setach Wasilija Łakiejewa. Jak zacięty był to pojedynek najlepiej świadczy to, że aż cztery partie rozstrzygały się na przewagi. Na szczęście ostatnia wyraźnie należała do naszego Chińczyka – dodaje Piotr Anchim.

Bardzo blisko sprawienia dużej niespodzianki był Przemek Walaszek. Nasz młodzieżowiec był równorzędnym rywalem dla doświadczonego Tomasza Lewandowskiego. W ostatnim secie było 9:9 przy serwisie naszego tenisisty. Niestety, ostatnie wymiany należały do rywala, ale Przemek zasłużył swoją postawą na ciepłe słowa.

Do remisu znów doprowadził znakomicie dysponowany Yongyin Li, pokonując Ismłaiłowa, ale w decydującym pojedynku Wandżi nie dał rady Łakiejewowi.

Kolejny mecz Dojlidy rozegrają w najbliższy piątek – 8 lutego, o godz. 18. W naszej hali gościć będziemy Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz. Już teraz zapraszamy na to spotkanie.

WYNIK

AZS Politechnika Rzeszów – Dojlidy Białystok 3:2

Saadi Ismaiłow – Wang Zeng Yi 3:2 (9:11, 11:7, 3:11, 11:8, 14:12)
Wasilij Łakiejew – Yongyin Li 2:3 (11:13, 13:11, 10:12, 15:13, 6:11)