Aktualności

Wspaniały weekend dla Optima Polska!

Optima Polska Dojlidy Białystok wiceliderem I ligi kobiet! Stało się tak po trzech weekendowych zwycięstwach naszego zespołu.
 
Pierwszy komplet puntów przyszedł nam bez walki. Polski Związek Tenisa Stołowego anulował walkower na korzyść Optima Polska Dojlid za mecz z Galaxy Białystok. Do spotkania miało dojść w miniony piątek, tyle, że nasze przeciwniczki znów nie pojawiły się we własnej hali i sędziowie powtórnie przyznali walkower naszemu zespołowi.
 
W sobotę graliśmy na wyjeździe z Notecią Inowrocław. Rywalki zamykają tabelę, ale to wcale nie ułatwiało nam zadania. Wiadomo, że w ich sytuacji zwycięstwa są na wagę złota i trzeba się liczyć z ich wielkim zaangażowaniem. Tymczasem już po pierwszej serii singli prowadziliśmy 3:1, dwa punkty dołożyły deble i druga seria gier pojedynczych była już tylko formalnością. Ostatecznie nasz zespół wygrał 8:2. Daria Kisiel nie straciła nawet seta, dobrze spisały się też Kamila Gryko, Julia Jackowska i Michalina Górska.
 
Najtrudniejsza przeprawa miała być w hali wicelidera - Chrobrego Międzyzdroje. Tymczasem zespół Optima Polska Dojlidy zagrał rewelacyjnie, gromiąc gospodynie 9:1. Jeden pojedynek przegrała Kamila Gryko, w pozostałych górą były nasze reprezentantki.
 
Na wielkie brawa zasłużyła Michalina Górska, której dokuczała kontuzja pleców, a mimo to zagrała na bardzo dobrym poziomie i w obu meczach zdobyła komplet punktów.
 
- Trafiłem do szpitala na zabieg chirurgiczny nogi i nie mogłem pomyśleć o lepszym "lekarstwie". Brawa dla zespołu za te wyniki i przede wszystkim za zaprezentowany poziom. Widać, że wszystkie dziewczyny robią stałe postępy, a na tym nam najbardziej zależy - ocenia menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Nasza drużyna ma 16 oczek, o punkt mniej od liderującego AZS-u Łomża. Przed naszymi tenisistkami dwa bardzo ważne, wyjazdowe mecze - z GLKS-em II Nadarzyn i Agro-Siecią Chełmno.
 
- Nie wywieramy na zespół żadnego nacisku. Nasze tenisistki mają po prostu zagrać najlepiej, jak potrafią. Jak na razie daje to znakomite efekty - zaznacza Piotr Anchim.
 
WYNIKI
Galaxy Białystok - Optima Polska Dojlidy Białystok 0:10 (walkower).
Noteć Inowrocław - Optima Polska Dojlidy Białystok 2:8.
Punkty dla naszego zespołu: Daria Kisiel - 2,5; Michalina Górska - 2,5; Julia Jackowska - 1,5; Kamila Gryko - 1,5.
Chrobry Międzyzdroje - Optima Polska Dojlidy Białystok 1:9.
Punkty dla naszego zespołu: Daria Kisiel - 2,5; Michalina Górska - 2,5; Julia Jackowska - 2,5; Kamila Gryko - 1,5.
 
fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: