Aktualności

Świetny występ na koniec roku

Drużyna Optima Polska Dojlidy Białystok wygrała 8:2 z Luveną Luboń i przed przerwą świąteczno-noworoczną jest na czwartym miejscu w tabeli I ligi, z minimalną stratą do zespołów z podium.

- Cieszę się, że podobnie jak pierwszy zespół meżczyzn w Lotto Superlidze i drugoligowe rezerwy, także nasze tenisistki zakończyły rok mocnym akcentem. Radość jest tym większa, że było to jedno z najlepszych spotkań w sezonie. Nasze zawodniczki były bardzo skoncentrowane i wygrały zasłużenie - komentuje menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Nasza drużyna znakomicie rozpoczęła spotkanie. Kamila Gryko, Daria Kisiel i Michalina Górska gładko wygrały swoje pojedynki, a zacięta walka rozgorzała tylko pomiędzy Julią Jackowską a Pauliną Nowacką. Po pięciosetowej walce liderka Luveny przegrała 2:3 i nasze reprezentantki prowadziły 4:0.

Gry podwójne zakończyly się remisem i przy prowadzeniu 5:1 stało się jasne, że całe spotkanie zakończy sie naszym zwycięstwem.

- W drugiej turze singli Nowacka przegrała także 2:3 z Darią Kisiel, punkty zdobyły dla nas również Kamila Gryko i Michalina Górska. Przy wysokim prowadzeniu daliśmy szansę Alicji Gasz, która mimo porażki 1:3 z Anitą Chudy nie zawiodła i pokazała, że ma duży potencjał i przyszłość przed sobą. W sumie brawa należą się wszystkim tenisistkom, które w dobrych humorach mogą wkroczyć w 2019 rok - dodaje Piotr Anchim.

Dzięki zwycięstwu zespół Optima Polska Dojlidy Białystok ma w tabeli tylko dwa punkty straty do liderującego AZS PWSiP Metal-Tecnik Łomża. Rywalizacja w rundzie rewanżowej zapowiada się badzo ciekawie.

WYNIK
Optima Polska Dojlidy Białystok - Luvena Luboń 8:2.

Punkty dla Dojlid: Kamila Gryko - 2,5; Michalina Górska - 2; Daria Kisiel - 2; Julia Jackowska - 1,5; Alicja Gasz - 0. 

Fot. Robert Kruk.  

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: