Aktualności

Był doping, zabrakło punktów

Niestety, Dojlidy Białystok nie wywalczyly żadnej zdobyczy punktowej w Działdowie, przegrywając w rozegranym awansem meczu Lotto Superligi z Dekorglassem 1:3.

Mimo porażki nasi tenisiści zapamietają na długo ten wyjazd, bo mogli liczyć na doping dużej grupy kibiców z Białegostoku. A że na mecze Lotto Superligi w Działdowie chodzi dużo sympatyków tenisa stołowego, także głośno wspierajacych swój zespół, to atmosfera była bardzo dobra.

- Wsparcie fanów bardzo nam pomagało, ale Dekorglass okazał się za silny. Z Chin nasz rywal ściągnął Kuna Shanga, który w naszej Lotto Superlidze jest supergwiazdą. Z nim w składzie zespół z Działdowa jest niezwykle trudny do pokonania. Nie dał mu rady Yongyin Li, który potem przegrał też z Wang Yangiem i nie mamy nawet punktu - mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Jedyny pojedynek wygrał dla Dojlid Wandżi, który po dobrej grze nie stracił nawet seta z Pawłem Fertikowskim.

Obok znakomitego dopingu dużej grupy naszych kibiców warto też odnotować superligowy debiut Piotra Michalskiego, który zastąpił Przemka Walaszka. 15-letni tenisista był mocno stremowany, ale na pewno spotkanie z Wang Yangiem i otoczka meczowa będą dla niego cennym doświadczeniem.

- Trudno, nie udało się i koncetrujemy się już na spotkaniu z Politechniką Rzeszów, na które serdecznie zaprszamy wszystkich kibiców do naszej sali przy ul. Suchowolca 26. Początek w piątek, o godzinie 18 - kończy Piotr Anchim.  

WYNIK
Dekorglass Działdowo - Dojlidy Białystok 3:1.

Kun Shang - Youngyin Li 3:0 (11: 5, 11: 7, 11: 7).
Wang Yang - Piotr Michalski 3:0 (11: 6, 11: 1, 11: 1).
Paweł Fertikowski - Wang Zeng Yi 0:3 (10:12, 12:14, 4:11).
Wang Yang - Youngyin Li 2:1 (4:11, 11: 9, 11: 6).

 

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: