Aktualności

Przegrywamy z Gwiazdą, ale mamy punkt

Punkt w meczu Lotto Superligi z Zooleszcz Gwiazdą wywalczyły w Lotto Superlidze Dojlidy Białystok, przegrywając w Bydgoszczy 2:3.

- Nie było to jakieś wielkie spotkanie w naszym wykonaniu i z pewnością stać nas na lepsza grę. Z drugiej strony, nie wyjechaliśmy z niczym i trzeba się z tego cieszyć - ocenia menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Grający trener Dojlid Wandżi zaryzykował ustawieniem, wystawiając na pozycję numer jeden Przemka Walaszka, a siebie przesuwając na "trójkę". Przy jego zwycięstwie i dwóch wygranych pojedynkach będącego w bardzo dobrej dyspozycji Yongyina Li, zdobylibyśmy w Bydgoszczy całą pulę.

- Niestety, nasz młody Chińczyk przegrał z Koreańczykiem Dongiem, chociaż rywali nastawionych na defensywę z reguły ogrywa. Duży wpływ miał rodzaj piłeczek. Nasz tenisista nie był do nich przyzwyczajony, a zawodnik Gwiazdy nadawał im niesamowtą rotację. Yongyin Li nie poradził sobie z tym - mówi Piotr Anchim.

W tym momencie było już 0:2, bo na otwarcie meczu Premek Walaszek nie miał nic do powiedzenia w pojedynku z Wiaczesławem Burowem. Trzeba było gonić wynik. Pierwszy krok zrobił Wandżi, bez problemu wygrywając z Mateuszem Ufnalem. Potem do stołu podeszli Wiaczesław Burow i Yongyin Li.

- Pojedynek długo układał się po myśli Rosjanina, który był wyraźnie lepszy w pierwszym secie, a w kolejnym prowadził 7:5. Wtedy nasz reprezentant złapał drugi oddech i odmienił losy potyczki. Wygrał 2:1, dając nam punkt. Drugiego nie zdobyliśmy, bo Przemek Walaszek nie potrafił przeciwstawić się Dongowi - kończy menadżer naszego klubu.

W niedzielę Dojlidy czeka kolejne trudne spotkanie - w Działdowie z Dekorglassem. Początek o godz. 18.   

WYNIK
Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Dojlidy Białystok 3:2.

Wiaczesław Burow - Premysław Walasek 3:0 (11:4, 113 11:6).
Soo Kang Dong - Yongyin Li 3:1 (11:4, 9:11, 11:3, 11:6).
Mateusz Ufnal - Wang Zeng Yi 0:3 (3:11, 6:11, 10:12).
Wiaczesław Burow - Yongyil Li 1:2 (11:6, 8:11, 3:11).
Soo Kang Dong - Przemysław Walaszek 2:0 (11:3, 11:8).

Fot. Robert Kruk. Na zdjęciu: Wandżi.

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: