Aktualności

Lotto Superliga. Dojlidy na szczycie!


Po emocjonującym meczu Dojlidy Białystok wygrały w Bytomiu z Polonią i zostały nowym liderem Lotto Superligi.

Spotkanie od początku do końca trzymało w napięciu, ale ostatecznie górą był nasz zespół, który do zwycięstwa poprowadzili Wandżi i Przemek Walaszek.

Pierwszy pojedynek miał zaskakujący przebieg. Liderujący dotąd z kompletem zwycięstw w rankingu indywidualnym Robert Floras z Polonii nie miał najmniejszych szans z Wandżim, przegrywając z kretesem w trzech setach.

- Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się takiego przebiegu tego pojedynku. Obaj reprezentanci kraju znają się doskonale, Floras umie odbierać serwis Wandżiego, wygrywał już z naszym grającym trenerem, a teraz nie miał nic do powiedzenia. Wandżi miał pomysł, taktykę, którą konsekwentnie realizował. A że do tego jest w znakomitej dyspozycji, to wygrał zdecydowanie - komentuje menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Przy stanie 2:2 Wandżi o zwycięstwo w całym meczu zmierzył się z Antoninem Gavlasem. Przez dwa sety trwała wyrównana walka i był remis 1:1, ale w decydującej partii nasz tenisista nie dał Czechowi żadnych szans.

Wcześniej bardzo ważny punkt zdobył Przemek Walaszek. Nasz młody zawodnik ograł 3:1 rutynowanego Mateusza Gołębiowskiego.

- To duży sukces Przemka. Jego rywal to doświadczony ligowiec, a nasz zawodnik zagrał bardzo mądrze, cały czas był skoncentrowany. Z rytmu nie wybiło go nawet odjęcie przez sędziego punktu za nieprawidłowy, zdaniem arbitra, serwis. W nagrodę nasz młody tenisista odniósł cenne i zasłużone zwycięstwo - zaznacza Piotr Anchim.

W Bytomiu oba pojedynki przegrał Yongyin Li, który walczył ambitnie, ale przegrał z Gavlaem i Florasem.

- Zabrakłu mu trochę pomysłu na to, jak zwyciężyć. Ale liczy się przecież dobro zespołu i to, że wyjeżdżamy z Bytomia z cennym zwycięstwem. Mamy już 14 puntów i walczymy dalej - kończy Piotr Anchim.

WYNIK
Polonia Bytom - Dojlidy Białystok 2:3.

Robert Floras - Wang Zeng Yi 0:3 (8:11, 5:11, 5:11).
Antonin Gavlas - Yongyin Li 3:2 (9:11, 11:3, 9:11, 11:5, 11:7).
Mateusz Gołębiowski - Przemysław Walaszek 1:3 (11:13, 9:11, 11:6, 8:11).
Robert Floras - Yongyin Li 2:0 (14:12, 11:8).
Antonin Gavlas - Wang Zeng Yi 1:2 (10:12, 11:8, 6:11).

na zdjęciu Wang Zeng Yi- fot. Robert Kruk

 SPONSORZY Klubu:

            

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: