Aktualności

Lotto Superliga. Bez punktów w Gdańsku

Pierwszej w tym sezonie Lotto Superligi porażki doznały Dojlidy Białystok, które w Gdańsku 3:1 pokonał tamtejszy zespół Unia AZS AWFiS.

Wielka szkoda, że nie udało się naszej drużynie wywieźć z hali faworyta chociażby punktu, ale nie musimy się wstydzić postawy naszych tenisistów, którzy podjęli walkę, a szczęście było blisko.

Rozpoczął Yongyin Li, który zmierzył się z liderem gospodarzy i swoim chińskim rodakiem - Wei Shihao.

- Li uskarżał się ostatnio na uraz pleców i nie był w najwyższej dyspozycji. W dwóch setach nie miał nic do powiedzenia, ale potem rozgorzała walka, Nasz zawodnik wygrał trzecią partią i był bliski sukcesu w czwartej. Niestety, uległ rywalowi na przewagi - opowiada menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Wyrównał nasz grający kapitan Wandżi, który zdemolował Patryka Chojnowskiego. Zawodnik gospodarzy nie miał nic do powiedzenia w żadnym secie z szybszym, aktywniejszym i popełniającym bardzo mało błędów przeciwnikiem.

Najbardziej zacięty był pojedynek naszego Przemka Walaszka z Rosjaninem Michaiłem Pajkowem.

- Przemek spisał się znakomicie i nie mamy żadnych pretensji za minimalną porażkę 2:3. Jego rutynowany rywal miał spore problemy z odbiorem serwisu i był w poważnych upałach. Wygrał dzięki wielkiemu doświadczeniu, ale jeśli Przemek nadal będzie taki skoncentrowany, ambitny i walczący, to wynik ich kolejnego spotkania może być zupełnie inny - zaznacza Piotr Anchim.

Spotkanie zakończyło starcie liderów obu drużyn. Wandżi w pierwszym secie rozgromił najlepszego zawodnika ligi francuskiej minionego sezonu, ale potem Wei Shihao zmienił taktykę. Przyspieszył serwis, zaczął grać aktywniej i nasz kapitan nie znalazł na to sposobu.

Kolejny mecz Dojlidy rozegrają 12 października w Grudziądzu, a 14 października (niedziela) podejmą Morliny Ostróda.

WYNIK

Unia AZS AWFiS Gdańsk -Dojlidy Białystok 3:1.

Wei Shihao - Yongyin Li 3:1 (11:5, 11:4, 11:13, 12:10).
Patryk Chojnowski - Wang Zeng Yi 0:3 (5:11, 5:11, 7:11).
Michaił Pajkow - Przemysław Walaszek 3:2 (11:9, 8:11, 3:11, 11:9, 11:6).
Wei Shihao - Wang Zeng Yi 2:1 (3:11, 11:5, 11:4).

Fot. Robert Kruk. Na zdjęciu: Wandżi. 

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: