1 liga kobiet:Liczymy na pierwsze punkty

W piątek z rezerwami GLKS Nadarzyn (godz. 19:00) i w sobotę z Notecią Inowrocław (16:00) zagra we własnej hali pierwszoligowa drużyna Optima Polska Dojlidy Białystok.

- Po porażce na inaugurację, liczymy na rehabilitację i zwycięstwa. Nikogo nie lekceważymy, ale w mojej ocenie trudniejszy będzie pierwszy mecz, z rezerwami Nadarzyna - ocenia menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Piątkowe rywalki na starcie pokonały na wyjeździe Dwójkę Rawa Mazowiecka 6:4. W zespole z Nadarzyna występują znane z gry w białostockich klubach Dominika Gilewska i Aleksandra Dąbrowska, ale liderkami przyjezdnych są Aleksandra Falarz i Wiktoria Ziemkiewicz.

Noteć na inaugurację przegrała w Łomży 3:7. Dwa punkty dla zespołu z Inowrocławia zdobyła Barbara Suchomska, a jeden Katarzyna Palacz.,

W naszym zespole zadebiutuje Białorusinka Daria Kisiel, która nie wystąpiła w przegranym 2:8 meczu w Luzinie.

– Głównym celem pierwszoligowego zespołu jest rozwój sportowy młodych zawodniczek i na tym się skupiamy. Ale przecież umiejętność zwyciężania jest bardzo ważna i wierzę, że zdobędziemy w weekend komplet punktów – zaznacza Piotr Anchim.

Oba mecze zostaną rozegrane w małej hali przy ul. ks. Suchowolca 26.

Sponsor 1 Ligi kobiet: