Z Palmiarnią trzeba pójść za ciosem

W piątek nastąpi inauguracja nowego sezonu Lotto Superligi w Białymstoku. Dojlidy podejmą Palmiarnię Zielona Góra.

Wszyscy, którzy śledzą rozgrywki Lotto Superligi, nie poznają naszego rywala. Przez ostatnie lata cieżar gry spoczywał na dwóch weteranach - Lucjanie Błaszczyku i Miroslavie Horejsim. Przet tym sezonem zespół z Zielonej Góry radykalnie odmłodził skład.

Lucjan Błaszczyk, czyli legenda polskiego tenisa stołowego, postanowił zakończyć sportową karierę. Pożegnianie było godne jego osiągnięć i odbyło się 1 września, podczas imprezy "Pingpongowy PGE Narodowy 2018" w Warszawie. Będzie go można jednak zobaczyć w Białymstoku jako trenera gości.

- Z tym zakończeniem kariery to może być różnie - śmieje się menadżer naszego klubu Piotr Anchim. - Do Białegostoku nie będzie mógł przyjechać reprezentujący Austrię Maciej Kołodziejczyk i o ile naszemu przeciwnikowi nie uda się ściągnąć NG Pak Nama z Hongkongu, to jest bardzo prawdopodobne, że Lucjan Błaszczyk jednak wystąpi przeciwko nam. Ale to jeszcze podniesie atrakcyjność spotkania.

Z Palmiarnią pożegnał się też Czech Horejsi j jest to teraz bardzo młody zespół. Obok Kołodzieczyjka, który wywalczył honorowy punkt w przegranym na inaugurację 1:3 meczu z Polonią Bytom, tworzą go Łukasz Wachowiak i Kamil Nalepa.

- Szykuje się  batalia młodzieży, bo przecież my też mamy 19-letniego Yoingyina Li oraz rok od niego młodszego Przemka Walaszka. Niezależnie od tego, jaki skład przywiezie Palmiarnia, patrzymy tylko na siebie i po wygranej 3:0 w Toruniu chcemy iść za ciosem - mówi Piotr Anchim.

Nasz zespół jest faworytem, ale nie można lekceważyć przeciwnika i dopisywać sobie punktów już przed meczem.

- Jestem przekonany, że nasz grający tener Wandżi i pozostali tenisiści podejdą profesjonalnie do tego spotkania, zagrają na miarę swoich możliwości i wygramy. Wierzymy, że w odniesieniu zwyciestwa pomoze nam doping kibiców, których serdecznie zapraszamy do naszej hali - kończy menadżer naszego klubu.

Mecz Dojlidy - Palmiarnia odbędzie się w piątek, o godz. 18, w hali przy ul. ks. Suchowolca 26. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Fot. Robert Kruk.Na zdjęciu: Wandżi.

Sponsor 1 Ligi kobiet: