Informacje

Świetna inauguracja Dojlid!

To było wejście smoka Dojlid Białystok. Na inaugurację Lotto Superligi nasz zespół wygrał w Toruniu z Energą KTS-em 3:0!
 
– W rozmowach przed inauguracją i w publikacjach medialnych wzmocniony przed sezonem rywal był typowany na faworyta tego spotkania. Tym bardziej smakuje efektowne zwycięstwo. Nasi tenisiści spisali się koncertowo i wygrali zasłużenie – cieszy się menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Zaczął nasz nowy grający trener – Wandżi, który zmierzył się z debiutującym w Lotto Superlidze Abdelem Salifou. Francuz nie miał zbyt wiele do powiedzenia, tylko w drugim secie stawiał zdecydowany opór, przegrywając na przewagi i wyszliśmy na prowadzenie.
 
W drugiej parze nasz Yongyin Li grał ze ściągniętym przez Energę z Bogorii Grodzisk Mazowiecki Chuanxim Hanem.
 
– Li przegrał z nim w tamtym sezonie, ale teraz ich pojedynek wyglądał zupełnie inaczej. Co prawda nasz reprezentant zaczął gorzej, ale od drugiego seta, prowadził grę, nie popełniał prostych błędów i Han był bez szans – opowiada Piotr Anchim.
 
Przy prowadzeniu Dojlid 2:0 do walki przystąpili Tomasz Kotowski z Energy i nasz Przemek Walaszek.
 
– Przemek w ubiegłym sezonie nie odniósł żadnego indywidualnego zwycięstwa, a teraz pokazał, jak wielkie postępy uczynił i że warto na niego stawiać. Kotowski nie jest przypadkowym zawodnikiem, a w starciu z naszym tenisista był pasywny i często spychany do obrony - dodaje menadżer naszego klubu.
 
Kluczowy dla losów pojedynku i całego meczu był trzeci set. Przy remisie 1:1 zawodnik gospodarzy prowadził 10:8, ale Przemek Walaszek wykazał dużą odporność nerwową, obronił dwie piłeczki setowe, a za moment zwyciężył 12:10. W ostatnim secie nie dał już sobie wydrzeć wygranej i można było fetować efektowne zwycięstwo w całym meczu.
 
W piątek - 7 września, zagramy u siebie z Palmiarnią Zielona Góra. Już teraz zapraszamy na to spotkanie naszych kibiców i wierzymy, że pójdziemy za ciosem.
 
WYNIKI 1. KOLEJKI
 
Energa KTS Toruń - Dojlidy Białystok 0:3.
Abdel Salifou - Wang Zeng Yi 0:3 (6:11, 10:12, 6:11).
Chuanxi Han - Yongyin Li 1:3 (11:7, 7:11, 7:11, 6:11).
Tomasz Kotowski - Przemysław Walaszek 1:3 (11:6, 6:11, 10:12, 8:11).

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2, Palmiarnia Zielona Góra - Polonia Bytom 1:3, Dekorglass Działdowo - Kolping Frac Jarosław 3:1, Olimpia-Unia Grudziądz - AZS Politechnika Rzeszów 0:3, Unia AZS AWFiS Gdańsk - Morliny Ostróda 3:0.

Fot. Robert Kruk. Na zdjęciu: Yongyin Li. 

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: