Informacje

Mamy jeszcze młodszy skład

Z kilkoma zmianami do rozgrywek I ligi kobiet przystąpią Dojlidy Białystok, które w poprzednim sezonie zajęły czwarte miejsce.

- Już w minionych rozgrywkach mieliśmy młody skład, a teraz jest on jeszcze młodszy. Do Niemiec przenosi się Sandra Kozioł, ktora jednak w krajowych występach indywidualnych nadal będzie reprezentować Dojilidy. W lidze nie będzie też już u nas grała także doświadczona Białorusinka Irina Lorczanka - informuje menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

W Białymstoku powitamy za to rodaczkę Lorczanki - niespełna 16-letnią Darię Kisiel.

- To bardzo zdolna zawodniczka, ubiegłoroczna medalistka mistrzostw Europy kadetek. W tym roku udanie zadebitowała w juniorkach, dochodząc na mistrzostwach Starego Kontynentu do 1/16 finału. Do tego nie będzie kłopotów z aklimatyzacją w drużynie, gdyż Daria dobrze zna nasze tenisistki, bo przyjeżdżała do nas na obozy - mówi Piotr Anchim.

Obok Darii Kisiel, do Dojlid przychodzi też z Mysłowic kolejna 16-latka - Alicja Gasz. Z trzonu zespołu z minionego sezonu nadal bardzo wiele zależeć będzie od Kamili Gryko, Julii Jackowskiej, Weroniki Mielnickiej i Michaliny Górskiej. W kadrze Dojlid są także: Karolina Budenas, Julia Filipowicz i Weronika Gasz.

- Mam nadzieję, że wypadniemy przynajmniej równie dobrze, jak w poprzednim sezonie. Najważniejsze jednak, by nasze młode tenisistki czyniły stałe postępy i na to liczymy najbardziej - zaznacza menadżer naszego klubu. 

Pierwszy mecz nasz zespół rozegra 8 września - na wyjeździe z Jedynką Łódź. Tydzień później do Białegostoku przyjedzie Noteć Inoworocław.

Fot. Robert Kruk. Na zdjęciu: Michalina Górska. 

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: