Platonov przeszedł do mistrza Belgii

Ośmiokrotny mistrz Białorusi w tenisie stołowym Pavel Platonov po 13 sezonach spędzonych w polskich klubach wyjeżdża do Belgii. Grać będzie w zespole mistrza kraju P.W. Diest. Kontrakt z wicemistrzem TTC Century 21 Virton przedłużył Filip Szymański.

- Będę występował w silnej drużynie z Diest, miasteczka oddalonego o 60 km od Brukseli. W kadrze są tak znani i mocni zawodnicy, jak Grek Kalinikos Kreanga czy Rosjanin Aleksiej Smirnov - powiedział 34-letni Platonov, deblowy partner słynnego Vladimira Samsonova.

W Polsce grał od 15 lat, z dwuletnią przerwę na występy w drugiej lidze francuskiej.

- Broniłem barw drużyn w Gorzowie Wielkopolskim, Górkach Noteckich, Rzeszowie, Ostródzie, Frysztaku i Białymstoku. Mam w dorobku trzy brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski i mam nadzieję, że kiedyś jeszcze poprawię ten dorobek. Wszystko będzie zależało od mojego poziomu gry i od zainteresowania klubów. Ogólnie bardzo dobrze wspominam Polskę - dodał wielokrotny medalista mistrzostw Europy m.in. w deblu i mikście.

Kolejny sezon w ekipie wicemistrza Belgii TTC Century 21 Virton spędzi Szymański. Z kolei w innej czołowej miejscowej drużynie Logis Auderghem gra słynny przed laty Jean-Michel Saive.

źródło: superliga.com.pl

Sponsor 1 Ligi kobiet: