Informacje

Dojlidy w nowej odsłonie

2 września rozpocznie się kolejny sezon Lotto Superligi. W zmienionej odsłonie zaprezentują się w nim Dojlidy Białystok.
 
- W naszej drużynie nie zagra już Paweł Platonow, który w minionych rozgrywkach prezentował się znacznie poniżej oczekiwań. Miejsce Białorusina zajmie Przemek Walaszek. Czołowy junior naszego kraju ma już za sobą kilka epizodów w Lotto Superlidze. Nadszedł czas, by występował regularnie i brał na siebie odpowiedzialność za wyniki - tłumaczy menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Obok Przemka, trzon drużyny stanowić będą dwaj zawodnicy występujący w poprzednich rozgrywkach w Dojlidach - Wang Zeng Yi i Yongyin Li. Ale i w ich przypadku sporo się zmieni.
 
-Wandżi to nowy, grający trener zespołu. Będzie odpowiadał za rozpracowanie przeciwników, przygotowanie taktyczne i wszystkie sprawy, związane ze sportową stroną spotkań ligowych. Uważamy, że to dobre rozwiązanie. Nie będzie barier językowych z żadnym z młodych tenisistów, bo przeciez Wandżi zna biegle zarówno język polski, jak i chiński. Poza tym ma ogromną wiedzę i doświadczenie, które jest w stanie wykorzystać podczs meczów - mówi Piotr Anchm.
 
Yongyi Li do tej pory przyjeżdżał na spotknia ligowe z Chin. Teraz będzie w Białymstoku mieszkał i trenował, co też powinno wyjść na dobre zarówno jemu, jak i drużynie.
 
- Zmiany służą temu, by nie powtórzyła się historia z poprzednich rozgrywek, kiedy na papierze byliśmy całkiem mocni, a skończyło się na jedenastym miejscu. Teraz chcemy funkcjonować nieco inaczej i wierzę, że będą to zmiany na lepsze - kończy mendżer nszego klubu.
 
Obok trzech podstawowych zawodników, do rozgrywek w barwach Dojlid zostali zgłoszeni:
 
Jakub Chojnacki, Marcin Jarkowski, Piotr Michalski, Krzysztof Kurlenda, Marcin Olszewski, Maciej Piszczatowski, Paweł Piszczatowski, Mateusz Repke i Piotr Anchim.
 
A nowy sezon nasza drużyna zainauguruje w niedzielę - 2 września, wyjazdowym meczem z beniaminkiem - Energą KTS Toruń. W Białymstoku pierwszy mecz odbędzie się w piątek - 7 września, kiedy podejmiemy Palmiarnię Zielona Góra. 
 
fot. Robert Kruk 

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: