Informacje

prev
next

Baraż o ekstraklasę: Nie udało się

Dojlidy Białystok nie zagrają w ekstraklasie kobiet. W rewanżowym meczu barażowym nasz zespół zremisował w Krośnie z Karpatami 5:5 i to rywalki cieszą się z sukcesu.

Po porażce 3:7 w Białymstoku sytuacja naszej drużyny była bardzo trudna i okazało się, że strat nie udało się odrobić.  Szkoda, bo niewiele brakowało, by pokonać faworyzowane Karpaty. Cieszy natomiast to, że nasze tenisistki podjęły w Krośnie walkę i napędziły sporo strachu przeciwniczkom.

Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia Dojlid. Oto bowiem niepokonana dotąd w żadnym indywidualnym pojedynku ligowym Słowaczka Eva Jurkova przegrała 2:3 z naszą Sandrą Kozioł.

- Mogło być nawet na sucho, bo Sandra prowadziła 2:0 i 10:8, ale nie zakończyła spotkania. Jurkova wyrównała, jednak ostatni set zdecydowanie należał do naszej zawodniczki - informuje trener naszej drużyny Marcin Jarkowski.

Drugi punkt dołożyła Kamila Gryko, a trzeci mogła Weronika Mielnicka, która prowadziła 2:1 w setach z Darią Dudzińską, ale przegrała 2:3.

- Szkoda, bo mogło być 3:1 i gospodynie byłyby pod presją. A tak był remis 2:2, a na dodatek Kamila Gryko i Julka Jackowska przegrały w pięciu setach debla, chociaż prowadziły już 2:0 - dodaje trener Jarkowski.

Co prawda Sandra i Weronika wyrównały w grze podwójnej, ale o awansie już nie mogło już być mowy. Decydujący punkt zdobyła Jurkova pokonujac Julkę Jackowską 3:0, a ostatecznie skończyło się remisem 5:5.

Gratulujemy Karpatom awansu, a przed naszym zespołem jeszcze turniej finałowy Pucharu Polski, kóry za kilka dni odbędzie się we Wrocławiu.

WYNIK

Karpaty Krosno - Dojlidy Białystok 5:5.
Punkty dla naszego zespołu: Kamila Gryko - 2, Weronika Mielnicka - 1,5, Sandra Kozioł - 1,5.    

Fot. Robert Kruk (na zdjęciu: Sandra Kozioł).

 SPONSORZY Klubu:

         

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

SPonsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: