Informacje

prev
next

Dojlidy - Karpaty. Dobry mecz, zły wynik

W pierwszym meczu barażowym o awans do ekstraklasy kobiet Dojlidy Białystok przegrały u siebie z Karpatami Krosno 3:7. Rewanż 10 czerwca w hali naszych rywalek.

- Wynik jest znacznie gorszy od naszej gry. Kilka pojedynków było bardzo zaciętych i mogło skończyć się inaczej. Nie da się jednak ukryć, że nasza sytuacja stała się bardzo zła - komentuje menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Spotkanie ułożyło się po myśli zespołu z Krosna, który objął prowadzenie 2:0. Na pierwszym stole Weronika Mielnicka miała dwie piłeczki setowe w czwartej partii pojedynku z Darią Dudzińską, przegrała jednak 12:14. Na drugim stole Irina Lorczanka wyciągnęła wynik z 0:2 na 2:2 w starciu z Pauliną Krużel, ale decydującego seta przegrała wyraźnie.

- Potem próbowaliśmy odrobić straty. Sandra Kozioł zdobyła dla nas pierwszy punkt, ale Julka Jackowska nie dała rady Evie Jurkovej, która wygrała dotąd wszystkie ligowe pojedynki i swoją klasę potwierdziła w meczu z nami. Deble skończyły się remisem i przed drugą serią gier singlowych było 2:4 - relacjonuje Piotr Anchim.

Kolejne oczko dla naszej drużyny zdobyła Sandra Kozioł i zrobiło się 3:4. Niestety, pozostałe pojedynki wygrały tenisistki z Krosna. Najbliżej zwycięstwa była Kamila Gryko. W piątym secie spotkania z Pauliną Krużel, przy remisie 9:9, rywalce dopisało szczęście. Po jej zagraniu piłeczka przetoczyła się po siatce i wylądowała po stronie naszej zawodniczki. Za moment mecz się skończył.

- Nie robimy z tego wyniku tragedii. Nie byliśmy faworytem, a podjęliśmy walkę i Karpatom zwycięstwo nie przyszło łatwo. Na rewanż pojedziemy bez obciążeń i chcemy pokazać dobry tenis - kończy menadżer Dojlid. 

WYNIK

Dojlidy Białystok - Karpaty Krosno 3:7.
Weronika Mielnicka -Daria Dudzińska 1:3.
Sandra Kozioł - Dominika Banaś 3:0.
Weronika Mielnicka - Dominika Banaś 3:0.
Sandra Kozioł - Daria Dudzińska 1:3.
Irina Lorczanka - Paulina Krużel 2:3.
Julia Jackowska - Eva Jurkova 0:3.
Irina Lorczanka - Eva Jurkova 1:3.
Kamila Gryko - Paulina Krużel 2:3.
Mielnicka/Kozioł - Jurkova/Dudzińska 1:3.
Gryko/Jackowska - Krużel/Katarzyna Lech 3:2.

Fot. Robert Kruk (na zdjęciu: Julia Jackowska).

 SPONSORZY Klubu:

         

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

SPonsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: