Informacje

prev
next

Lotto Superliga: Porażka na pożegnanie


W ostatnim występie w Lotto Superlidze, Dojlidy Wschodzący Białystok przegrały na wyjeździe z Polonią Bytom 1:3. Jedyny punkt dla naszego zespołu zdobył Wandżi.

Pod nieobecność startującego na Słowacji Przemka Walaszka, szansę debiutu w Lotto Superlidze dostał kolejny junior naszego klubu - Krzysiek Kurlenda. Nasz młody tenisista został rzucony na głęboką wodę i musiał stoczyć aż dwa pojedynki - z Marcinem Balcerzakiem i Tomasem Konecnym. Walczył bardzo ambitnie, ale nie udało mu się ugrać chociażby seta.

- To dla Krzyśka nie tylko doświadczenie, ale i wielkie przeżycie. Ja osobiście nigdy nie miałem okazji zagrać w superlidze - komentuje menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Na otwarcie spotkania już 22. pojedynek w tym sezonie przegrał Paweł Platonow, który po pięciosetowej walce musiał uznać wyższość  Tomasa Konecnego. Żaden inny zawodnik w lidze nie poniósł aż tylu porażek.

Przy stanie 0:2 honorowy punkt zdobył Wandżi, pokonując 3:2 Pawła Chmiela, ale mecz i tak wkrótce się skończył.

Pożegnanie z Lotto Superligą nie wypadło zatem okazale. W przyszłym sezonie nasz zespół zagra w I lidze i obyśmy  za rok cieszyli się z powrotu do elity.

W zupełnie innych nastrojach sezon zakończy nasz żeński zespół, który w sobotę zmierzy się z Halsem II Warszawa. Jako beniaminek nasza drużyna spisała się bardzo dobrze i zajmie wysokie, czwarte miejsce. Ale i tak chce zakończyć rozgrywki wygraną. Początek spotkania o godz. 13, w małej hali przy ul. Suchowolca 26.

Polonia Bytom - Dojlidy Wschodzący Białystok 3:1

Tomas Konecny - Paweł Platonow 3:2 (11:7, 8:11, 11:8, 9:11, 11:5)
Marcin Balcerzak - Krzysztof Kurlenda 3:0 (11:8, 11:3, 11:7)
Paweł Chmiel - Wang Zeng Yi 2:3 (12:10, 7:11, 8:11, 11:8, 6:11)
Tomas Konecny - Krzysztof Kurlenda 2:0 (11:5, 11:9)

 SPONSORZY Klubu:

         

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

SPonsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: