Informacje

prev
next

Honorowa porażka i spadek do I ligi

Honorowo z Lotto Superligą we własnej hali pożegnały się Dojlidy Wschodzący Białystok, przegrywając 2:3 z drużyną AZS Politechniki Rzeszów, która niedługo zagra o medale mistrzostw Polski.

- Trudno być w dobrym humorze, skoro przegraliśmy i spadliśmy, nawet jeśli stało się tak po ciekawym meczu - mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Nasz zespół mógł nawet wygrać, bo Przemek Walaszek prowadził 10:7 w decydującym secie pojedynku z Tomaszem Lewandowskim, ale przegrał pięć piłeczek z rzędu.

Postawa naszego juniora może jednak być dobrą wróżbą na nowe, niestety pierwszoligowe rozgrywki. Przemek grał bez kompleksów, a zarówno Tomasz Lewandowski, jak i Wasilij Łakiejew musieli się sporo natrudzić, by go pokonać.

Grający kapitan Rzeszowa obronił trzy piłeczki meczowej, a Rosjanin wygrał co prawda 3:1, ale miał wiele szczęścia. W drugim secie, prowadząc 10:9, Przemek zaserwował w siatkę. W trzecim, przy grze na przewagi, w beznadziejnej dla Łakiejewa sytuacji, piłeczka zawadziła o siatkę i dała rywalowi naszego tenisisty fartowny punkt. Zdobyte przez naszego juniora doświadczenia z pewnością zaprocentują w przyszłości.

O tym, że zdobyliśmy punkt, przesądził Wandżi, pokonując najpierw Lewandowskiego, a potem Łakiejewa. Nasz kapitan nie stracił ducha szczególnie w starciu z Rosjaniniem, bo przed tym pojedynkiem stało się jasne, że opuszczamy Lotto Superligę. W równocześnie toczonym spotkaniu Gwiazda Bydgoszcz pokonała bowiem 3:1 Wartę Kostrzyn.

Naszym kibicom dziękujemy za doping i w całym sezonie, i w ostatnim spotkaniu w Białymstoku.Już teraz zachęcamy do wspierania Dojlid w przyszłych rozgrywkach. Oby przerwa w występach wśród najlepszych trwała tylko rok.

A ostatni mecz w Lotto Superlidze, nasz zespół rozegra w piątek w Bytomiu z Polonią.