Informacje

Porażka z Wartą. Sam Wandżi to za mało

Niestety, nasz zespół zrobił ogromny krok ku degradacji do I ligi. Dojlidy Wschodzący Białystok przegrały na wyjeździe z Wartą Kostrzyn 2:3.

Wydawało się, że nawet brak Yongyina Li nie powinien naszym tenisistom przeszkodzić w pokonaniu rywala, który nie miał już szans na uniknięcie spadku. Tymczasem na wysokości zadania stanął jedynie Wandżi. Nasz kapitan bez straty seta pokonał Bogusława Koszyka oraz Daniela Bąka, ale sam meczu nie był w stanie wygrać.

Zawiódł Paweł Platonow, na którego bardzo liczyliśmy. Tymczasem nasz Białorusin nie dał rady ani Koszykowi, ani Bąkowi i to było główną przyczyną naszej porażki.

Zacięty pojedynek stoczył Przemek Walaszek. Nasz junior nie miał na początku zbyt wiele do powiedzenia i Jakub Perek gładko wygrał dwa sety. Potem jednak Przemek złapał właściwy rytm i zaczął dominować. Zwyciężył w trzeciej partii, a kiedy w czwartej pobił rywala 11:4 wydawało się, że będzie lepszy. Niestety, w decydującym secie górę wzięła rutyna i Perek tirumfował 11:9.

Po porażce z Wartą nasze szanse na pozostanie w Lotto Superlidze są minimalne. Ale jeszcze są. Strata do Gwiazdy Bydgoszcz to cztery punkty i można ją w dwóch meczach odrobić. Dlatego trzeba walczyć i zapraszamy naszych kibiców na wtorek - 15 maja, na godz. 18, kiedy podejmiemy AZS Politechnikę Rzeszów.    

WYNIK

Warta Kostrzyn - Dojlidy Wschodzący Białystok 3:2.
Daniel Bąk - Paweł Platonow 3:1 (11:9, 11:6, 1:11, 11:9).
Bogusław Koszyk - Wang Zeng Yi 0:3 (6:11, 8:11, 7:11).
Jakub Perek - Przemysław Walaszek 3:2 (11:8, 11:6, 7:11, 4:11, 11:9).
Daniel Bąk  - Wang Zeng Yi 0:2 (6:11, 8:11).
Bogusław Koszyk - Paweł Platonow 2:1 (11:7, 7:11, 11:7).

Fot. Robert Kruk (na zdjęciu: Wang Zeng Yi).

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: