Aktualności

Lotto Superliga: Wyprawa do Grodziska

- Nie jesteśmy faworytem, ale musimy powalczyć o zwycięstwo. Dla nas teraz każdy mecz jest batalią o przetrwanie - mówi przed wyjazdowym spotkaniem z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki trener naszego klubu Marcin Jarkowski.

Sytuacja Dojlid Wschodzący Białystok w tabeli Lotto Superligi jest niezwykle trudna, ale są jeszcze cztery szanse na to, by ratować się przed degradacją do 1. ligi.

- Stoimy nad przepaścią, ale się jeszcze w nią nie zsunęliśmy. Szanse na uniknięcie spadku są niewielkie, ale są. Mamy swoje atuty, bo coraz lepiej gra nasz młody Chińczyk Yongyin Li, a w meczu z Gdańskiem zwyżkę formy zasygnalizował Wandżi - ocenia Marcin Jarkowski.

Wyprawa do Grodziska będzie szalenie trudna, bo prawie wszystko przemawia za Bogorią. Nasz rywal jest na czwartym miejscu w tabeli i praktycznie zapewnił już sobie prawo gry o medale. Ale walczy o jak najlepsze rozstawienie, więc z pewnością bardzo poważnie podejdzie do spotkania z nami. Do tego w Białymstoku przegraliśmy bardzo wyraźnie 0:3.

- Bogoria ma stabliny skład: Daniel Górak, Czech Pavel Sirucek, który jest wiceliderem rankingu indywidualnego Lotto Superligi i Chińczyk Chuanxi Han. Jej miejsce w tabeli nie jest przypadkowe, ale jedziemy w bojowych nastrojch. Po 19. kolejce nastąpi dłuższa przerwa, więc musimy zwyciężyć, by móć analizować i oceniać szanse przed decydującymi spotkaniami. Porażka ograniczy nasze szanse do matematycznych rozważań, a może nawet przekreśli nasze marzenia - kończy trener Dojlid.

Trzymamy zatem kciuki za Wandżiego, Yongyina Li oraz Pawła Platonowa. Wtorkowy mecz w Grodzisku rozpocznie się o godz. 18.  

Fot. Robert Kruk (na zdjęciu: Yongyin Li).

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: