Aktualności

Lotto Superliga: Dekorglass za mocny

Świetna postawa Yongyina Li nie wystarczyła Dojlidom Wschodzący Białystok do pokonania Dekorglassu. Zespół z Działdowa wygrał w naszej hali  w 17. kolejce Lotto Superligi 3:1.

- Niewiele brakowało, by młody Chińczyk został bohaterem Białegostoku, bo miał piłeczkę meczową w pojedynku z mistrzem świata z 2011 roku - Chao Zhangiem. Ale i tak chciałbym, żeby każdy zawodnik naszego klubu grał tak walecznie, z takim zaangażowaniem, odwagą i ambicją, jak Li - mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Właśnie młody Li rozpoczął mecz, od starcia z reprezentującym Słowację Wang Yangiem. Rutynowany defensor w pierwszym secie został zaskoczony potężnymi atakami naszego tenisisty i przegrał 8:11. Potem zawodnik Dekorglassu zaczął grać aktywniej, dokładniej bronić i wydawało się, że rozstrzygnie spotkanie na swoją korzyść. Yang wygrał dwie partie z rzędu, a w kolejnej miał piłeczkę meczową przy stanie 10:9. Nasz Chińczyk obronił się znakomicie i za moment zwyciężył na przewagi, a potem dokończył dzieło w piątym secie. 1:0 dla Dojlid!

- Zaczęło się wspaniale i mogliśmy być dobrej myśli. Co prawda rzucony na pożarcie Paweł Platonow przegrał z Chao Zhangiem, ale liczyliśmy, że na prowadzenie wyprowadzi nas Wandżi - dodaje Piotr Anchim.

Niestety, nasz kapitan spisał się bardzo słabo. Był wolniejszy od Pawła Fertikowskiego i zasłużenie przegrał w trzech setach.

- Nie mognę sobie przypomnieć, kiedy Wandżi przegrał z Fertikowskim, a już styl, jaki przy tym zaprezentował, to jakieś nieporozumienie. Gdyby przed meczem ktoś spytał mnie, w którym pojedynku mam pewniaka, to wskazałbym właśnie ten - zaznacza menadżer naszego klubu.

Sytuację probował ratować jeszcze Yongyin Li, który nie przestraszył się klasy Chao Zhanga. Potrafił kontrować jego ataki i toczył wyrównany bój. Przegrał pierwszego seta, a w drugim było już 7:10. Młody Chińczyk obronił trzy piłeczki meczowe i za moment zwyciężył 12:10. Trzeci set to prawdziwy horror. Nasz zawodnik miał nawet meczbola, ale ostatecznie uległ faworyzowanemu przeciwnikowi 13:15.

- Zostaliśmy bez punktów, a wyniki innych spotkań były niekorzystne. Trudno, walczymy dalej, dopóki będzie to możliwe - podsumowuje Piotr Anchim.

Warto podkreśłić wspaniala tmosferę meczu. W naszej hali zjawili się kibice z Działdowa. Fani obu ekip mieli bębny i głośno zagrzewali swoich tenisistów do walki. Więcej takich spotkań.    

WYNIK 17. KOLEJKI
Dojlidy Wschodzący Białystok - Dekorglass Działdowo 1:3.

Yongyin Li - Wang Yang 3:2 (11:7, 8:11, 7:11, 12:10, 11:8).
Paweł Platonow - Chao Zhang 0:3 (7:11, 5:11, 5:11).
Wang Zeng Yi - Paweł Fertikowski 0:3 (6:11, 6:11, 7:11).
Yongyin Li - Chao Zhang 1:2 (8:11, 12:10, 13:15).

Fot. Robert Kruk (na zdjęciu Yongyin Li).

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: